La Liga: Ważna wygrana Barcelony po golach Messiego i Griezmanna

Piłkarze Barcelony mieli co świętować.

FC Barcelona pokonała na wyjeździe 3:2 Valencię w niedzielnym spotkaniu La Liga. Gole dla "Dumy Katalonii" strzelili Leo Messi, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, i Antoine Griezmann.

Do przerwy kibice śledzący to spotkanie nie zobaczyli bramek, choć zarówno gospodarze, jak i goście mieli swoje okazje. W drugiej połowie pało natomiast aż pięć goli. Wynik otworzył Gabriel Paulista, który po rzucie rożnym pokonał golkipera "Blaugrany". Radość Valencii z prowadzenia trwała jednak zaledwie kilka minut. Choć Messi zmarnował karnego, po małym zamieszaniu w polu karnym ostatecznie wpakował futbolówkę do siatki i doprowadził do wyrównania.

Po chwili było już 2:1 dla gości. Tym razem na listę strzelców wpisał się Griezmann. Pięć minut i... kolejny gol Messiego. Argentyńczyk drugie trafienie zanotował po kapitalnym uderzeniu z rzutu wolnego. Valencia odpowiedziała co prawda efektownym golem Carlosa Solera, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się triumfem Barcelony.

Ekipa ze stolicy Katalonii pozostaje więc w grze, jeśli chodzi o walkę o mistrzowski tytuł. Liderem jest Atletico Madryt, które wyprzedza Real Madryt i właśnie Barcelonę o dwa punkty. A w najbliższą sobotę mecz Barcelona - Atletico...

Valencia - Barcelona 2:3 (0:0)
Bramki: Gabriel Paulista 50, Soler 83 - Messi 57, 69, Griezmann 63