Ligue 1: Lille nie zwalnia tempa, PSG goni

PSG pokonało RC Lens 2:1.

Piłkarze Lille nie zwalniają tempa w rywalizacji o mistrzostwo Francji. W 35. kolejce lider pokonał w sobotę u siebie Nice 2:0. Wicelider i obrońca tytułu Paris Saint-Germain wygrał tego dnia w stolicy z Lens 2:1.

Oba gole dla Lille strzelili piłkarze z Turcji - Burak Yilmaz w trzynastej oraz Zeki Celik w 56. minucie. Zespół Nice przez prawie całą drugą połowę grał w dziesiątkę.

Natomiast o zwycięstwie PSG nad Lens przesądzili brazylijscy piłkarze - Neymar oraz Marquinhos (po asyście Neymara). Rywali odpowiedzieli tylko trafieniem Kameruńczyka Ignatiusa Ganago w 61. minucie.

- Było ciężko, zwłaszcza w drugiej połowie. Zdobywamy trzy punkty, to jest najważniejsze - powiedział obrońca PSG Presnel Kimpembe.

Paryżanie rywalizują również w Lidze Mistrzów. W pierwszym meczu półfinałowym ulegli u siebie Manchesterowi City 1:2. Rewanż we wtorek.

Na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu Lille ma 76 punktów i wyprzedza PSG o jeden. Trzecie w tabeli Monaco (71) w szlagierze kolejki podejmie w niedzielę czwarty Olympique Lyon (67).

W piątek Olympique Marsylia Arkadiusza Milika zremisował u siebie ze Strasbourgiem 1:1 i zajmuje szóste miejsce - 56 punktów.