ME 2022 w piłce ręcznej: Znamy komplet finalistów

Piłka ręczna
ME 2022 w piłce ręcznej: Znamy komplet finalistów
fot. PAP

Poznaliśmy wszystkie zespoły, które w styczniu przyszłego roku zagrają w finałach mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. W tym gronie znalazła się także Polska, mimo porażki w niedzielnym meczu z Holandią (30:32).

Polscy szczypiorniści po raz drugi w eliminacjach do mistrzostw Europy ulegli Holendrom. Na szczęście ta porażka nie miała poważniejszych konsekwencji. Do mistrzostw Starego Kontynentu, które zostaną rozegrane na Węgrzech i Słowacji w styczniu 2022 roku, zakwalifikowały się po dwa najlepsze zespoły z każdej z ośmiu grup eliminacyjnych plus cztery z trzecich pozycji z najlepszym bilansem. Jednak do tego bilansu drużynom, które zajęły trzecie miejsca, liczyły się tylko wyniki z dwoma najlepszymi zespołami w grupie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Orlen Wisła Płock w Final Four Ligi Europejskiej

 

Z trzecich miejsc awansowały drużyny Polski, Bośni i Hercegowiny, Ukrainy i Litwy. Stawkę zespołów uzupełnili gospodarze przyszłorocznej imprezy (Węgry i Słowacja) oraz dwie najlepsze drużyny ostatnich mistrzostw Europy (Hiszpania i Chorwacja).

 

Finaliści mistrzostw Europy 2022 (24 zespoły): Serbia, Francja, Niemcy, Austria, Bośnia i Hercegowina, Rosja, Czechy, Ukraina, Portugalia, Islandia, Litwa, Słowenia, Holandia, Polska, Norwegia, Białoruś, Macedonia Północna, Dania, Szwecja, Czarnogóra, Hiszpania, Chorwacja, Węgry i Słowacja.

 

Losowanie grup odbędzie się 6 maja. Przyszłoroczne finały mistrzostw Europy rozgrane zostaną w dniach 14-30 stycznia 2022 roku.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze