Serie A: Napoli straciło punkty w doliczonym czasie gry

Victor Osimhen otworzył wynik meczu.

SSC Napoli zremisowało 1:1 z Cagliari Calcio w niedzielnym meczu Serie A. Goście wyrównali w doliczonym czasie gry, zdobywając cenny punkt w walce o utrzymanie w ekstraklasie.

Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla gospodarzy. Już w 13. minucie prowadzenie Napoli dał Victor Osimhen. Reprezentant Nigerii wykorzystał podanie Lorenzo Insigne za obronę Cagliari i pokonał z bliskiej odległości golkipera gości. Kilkanaście minut później Cagliari było bliskie wyrównania, jednak piłka po uderzeniu Gabriele Zappy trafiła w słupek bramki strzeżonej przez Alexa Mereta. Choć wynik podwyższyć próbował między innymi Hirving Lozano, ostatecznie do przerwy drużyna Gennaro Gattuso prowadziła 1:0.

Tuż po przerwie bliski drugiego trafienia był Osimhen, któremu świetnie dograł Zieliński. Były zawodnik Lille nie trafił jednak w bramkę po strzale głową. Chwilę wcześniej w dogodnej sytuacji w polu karnym znalazł się reprezentant Polski, jednak golkiper gości zdołał sparować piłkę na rzut rożny. W tej samej akcji w poprzeczkę trafił jeszcze Diego Demme, więc powiedzieć, że Napoli było bliskie zwiększenia prowadzenia, to nic nie powiedzieć.

W 57. minucie odpowiedzieli goście. W pole karne dośrodkował Radja Nainggolan, a piłka po strzale głową Charalamposa Lykogiannisa nieznacznie minęła bramkę Mereta. Chwilę później raz jeszcze swojego gola szukał Zieliński, jednak ponownie uderzył tak, że Alessio Cragno był w stanie interweniować. W samej końcówce groźnie uderzył Leonardo Pavoletti, jednak świetnie interweniował Meret. Co nie udało się byłemu napastnikowi Napoli, wyszło Nahitanowi Nandezowi, który w doliczonym czasie z bliskiej odległości pokonał golkipera Napoli i zapewnił swojej drużynie cenny punkt.

Zieliński na murawie przebywał 81 minut, kiedy zmienił go utalentowany Macedończyk Eljif Elmas. Z kolei Sebastian Walukiewicz z Cagliari przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

W pierwszym z niedzielnych spotkań Serie A piłkarze Lazio pokonali u siebie 4:3 ekipę Genoi. Oprócz Lazio i Napoli o awans do Ligi Mistrzów walczą też Milan, Atalanta i Juventus. "Rossoneri" swój mecz rozegrali w sobotę i wygrali 2:0 z Benevento, z kolei Atalanta w niedzielę zremisowała 1:1 z Sassuolo.

SSC Napoli - Cagliari Calcio 1:1 (1:0)
Bramki: Osimhen 13 - Nandez 94