Tour de Romandie: Remi Cavagna wygrał czasówkę, Geraint Thomas cały wyścig

Geraint Thomas triumfował w wyścigu Tour de Romandie.

Geraint Thomas (Ineos Grenadiers) triumfował w wyścigu kolarskim Tour de Romandie. W niedzielę Brytyjczyk był trzeci w kończącej imprezę jeździe indywidualnej na czas na dystansie 16,1 km. Wygrał Francuz Remi Cavagna (Deceuninck - Quick Step). Drugi ze stratą sześciu sekund był w czasówce Szwajcar Stefan Bissegger (EF Education - Nippo), natomiast Thomas stracił do zwycięzcy 17 s.

Brytyjczyk triumfował w klasyfikacji końcowej z przewagą 28 s nad kolegą z zespołu - Australijczykiem Richiem Porte i 38 s nad Włochem Fausto Masnadą (Deceuninck - Quick Step). Prowadzącego przed niedzielnym etapem Kanadyjczyka Michaela Woodsa (Israel Start-Up Nation) nie było w czołowej "20" czasówki i ostatecznie uplasował się na piątej pozycji ze stratą 43 s.

Brytyjczyk triumfował w klasyfikacji końcowej z przewagą 28 s nad kolegą z zespołu - Australijczykiem Richiem Porte i 38 s nad Włochem Fausto Masnadą (Deceuninck - Quick-Step).

Thomas wygrał pierwszy wyścig od 2018 roku, gdy triumfował w Tour de France.

Tegoroczna impreza nie była udana dla kilku doskonałych zawodników. Brytyjczyk Chris Froome uplasował się na odległej 96. pozycji ze stratą ponad jednej godziny do Thomasa. Froome, znany z dobrej jazdy czasówek, tym razem zupełnie nie trafił z formą, w niedzielę miał 109. czas na 120 startujących. Także Słowak Peter Sagan nie wypadł najlepiej, został sklasyfikowany na odległej 77. pozycji ze stratą 42.52 do zwycięzcy.

Rozgrywany w Szwajcarii Tour de Romandie ma najwyższą kategorię World Tour. W ubiegłym roku wyścig nie odbył się z powodu pandemii COVID-19. W sezonach 2018 i 2019 triumfował Słoweniec Primoz Roglic. Polacy w tym roku nie startowali.