UFC: Jiri Prochazka potwornie znokautował Dominicka Reyesa. Czech kolejnym rywalem Błachowicza?

Sporty walki
Dominick Reyes stracił przytomność i padł na ziemię niczym rażony piorunem.

W walce wieczoru gali UFC w Las Vegas Jiri Prochazka (28-3-1, 25 KO, 2 Sub) brutalnie znokautował Dominicka Reyesa (12-3, 7 KO, 2 Sub) obrotowym łokciem. Czech dał tym samym wyraźny sygnał, że w niedalekiej przyszłości może zgłosić się po pas kategorii półciężkiej, należący do Jana Błachowicza (28-8, 8 KO, 9 Sub).

Dominick Reyes wchodził do oktagonu po dwóch porażkach z rzędu. Najpierw musiał uznać wyższość Jona Jonesa (26-1-1NC, 10 KO, 6 Sub), a następnie Jana Błachowicza, który dzięki zwycięstwu nad Amerykaninem sięgnął po mistrzowski pas kategorii półciężkiej. Dla reprezentanta Czech była to z kolei druga walka dla Ultimate Fighting Championship, w debiucie pokonał Szwajcara Volkana Oezdemira (17-5, 12 KO, 1 Sub), a przed przejściem do organizacji Dany White'a odniósł 10 zwycięstw z rzędu pod szyldem Rizin Fighting Federation.

Od początku pojedynku to Prochazka był stroną dominującą. Jego efektowny styl walki całkowicie nie odpowiadał Reyesowi i Amerykanin raz po raz dawał się zaskakiwać szybkimi kombinacjami przeciwnika. Na nieco ponad 2 minuty do końca rundy Czech trafił błyskawicznymi lewym i prawym na szczękę i było widać, że Reyes ledwo trzyma się na nogach. Prochazka kontynuował natarcie wyprowadzając kolejne ciosy, w tym frontalne kopnięcia na korpus i jednocześnie unikał kontr walczącego spod siatki rywala.

W drugiej rundzie było widać, ile mocnych ciosów przyjął na przestrzeni pięciu minut Reyes. Podobnie jak w przypadku walki z Janem Błachowiczem, w pewnym momencie nos Amerykanina został złamany i było widać, że prawdopodobnie nie dotrwa do końca partii. Prochazka poczuł krew i ruszył na przeciwnika trafiając kilkoma piekielnie mocnymi ciosami. W pewnym momencie zaczął rozbijać mu twarz łokciami, a gdy jednego z nich "przestrzelił", błyskawicznie odwinął się i "grzmotnął" Reyesa obrotowym. Amerykanin stracił przytomność i bezwładnie osunął się na matę, a sędzia Herb Dean przerwał pojedynek.

Była to tym samym dwunasta wygrana z rzędu Czecha, który aż 25 spośród 28 zwycięstw odniósł przez nokaut! Jeżeli ta tendencja się utrzyma, to Jan Błachowicz może wkrótce zyskać nowego przeciwnika w walce o pas kategorii półciężkiej, a my możemy być świadkami słowiańskiego pojedynku. Taką wizję w nieco żartobliwy sposób odniósł się sam "Cieszyński Książe", nawiązując do polsko-czeskiej granicy.

Twitter od razu rozszalał się domysłami, czy Czech od razu dostanie szansę na walkę o mistrzostwo UFC, jednak Błachowicz wyjaśnił, że to jedynie żart sytuacyjny i jego kolejnym rywalem będzie Glover Teixeira. Ich walka na gali UFC 266 została zaplanowana na 4 września tego roku.