Świątek - Barty: O której godzinie? Kiedy mecz?

Tenis
Świątek - Barty: O której godzinie? Kiedy mecz?
fot. PAP
W trzeciej rundzie turnieju WTA w Madrycie Iga Świątek zagra z Ashleigh Barty.

Iga Świątek i Ashleigh Barty spotkają się w trzeciej rundzie turnieju WTA w Madrycie. Będzie to ich pierwsza konfrontacja. O której godzinie rozpocznie się mecz Świątek - Barty? Kiedy odbędzie się mecz Świątek - Barty?

Świątek i Barty spisują się doskonale na mączce - Polka jest niepokonana od dziewięciu meczów, natomiast Australijka od trzynastu spotkań. W poniedziałek jedna z tych serii zostanie zakończona.

 

- Bez wątpienia to ona będzie faworytką i myślę, że takie podejście będzie dla mnie łatwiejsze. Ale zobaczymy, co się wydarzy, bo ja uwielbiam grać na "mączce". Wiem, że Ashleigh miała problemy w meczu z Zidansek, ciekawe, jak będzie się po nim czuć. Postaram się zagrać najlepiej jak potrafię i cieszyć się rywalizacją z numerem jeden na świecie. Na tym się skupię, a nie będę myśleć o tym, czy mogę wygrać - powiedziała Świątek.

 

Barty ma w dorobku jedenaście wygranych turniejów, na czele ze zwycięstwem na kortach Rolanda Garrosa w 2019 roku, więc konfrontacja ze Świątek będzie meczem dwóch ostatnich triumfatorek tej imprezy. Australijka i Polka nie grały jeszcze oficjalnego meczu.

 

- Jej tenis może imponować, gra naprawdę świetnie. Przystąpimy do tej potyczki z czystym kontem, bez żadnych doświadczeń, więc na pewno na początku będzie okres wzajemnego badania. Na pewno szykuje się fajny mecz - zauważyła Barty.

WTA w Madrycie: Świątek - Barty. O której godzinie? Kiedy mecz?

Mecz Świątek - Barty odbędzie się w poniedziałek 3 maja. Spotkanie nie rozpocznie się przed godziną 19:00.

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie