EBL: Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski bliska wielkiego triumfu!

Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski zapisała trzecią wygraną na koncie w finale Energa Basket Ligi.

Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski zapisała trzecią wygraną na koncie w finale Energa Basket Ligi. W świąteczny poniedziałek ostrowianie pokonali 95:80 Enea Zastal BC Zielona Góra. To oznacza, że ekipie Igora Milicicia brakuje już tylko jednego zwycięstwa do wielkiego triumfu!

Od początku spotkania to ostrowianie starali się mieć inicjatywę, a szczególnie aktywny był Chris Smith. Po późniejszej trójce Janisa Berzinsa jednak to zielonogórzanie zdobywali minimalną przewagę. Sytuacja zdecydowanie się wyrównała, a rywalizacja toczyła się w rytmie “kosz za kosz”. Ostatecznie m.in. dzięki trójce Jakuba Garbacza Arged BMSlam Stal po 10 minutach prowadziła 23:21. Kolejny rzut tego samego zawodnika w drugiej kwarcie zwiększył różnicę do ośmiu punktów. Zespół trenera Igora Milicicia zanotował rewelacyjną serię 12:0, a po trójce Jamesa Florence’a miał aż 14 punktów przewagi. To nie był koniec świetnej ofensywy tej ekipy - dzięki trafieniom Chrisa Smitha prowadzenie rosło jeszcze bardziej. Enea Zastal nie miał sposobu na rywali - zarówno w ataku, jak i w obronie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem aż 57:33.

Na początku trzeciej kwarty trójki Skylera Bowlina dawały małą nadzieję drużynie trenera Żana Tabaka. Odpowiadał na to m.in. Jakub Garbacz, co sprawiało, że ostrowianie ciągle utrzymywali się na bezpiecznym prowadzeniu. Część strat odrobili także Geoffrey Groselle oraz David Brembly, a po zagraniu 3+1 Krisa Richarda po 30 minutach było już tylko 70:57. W kolejnej części spotkania duet Garbacz-Smith panował nad sytuacją na parkiecie, a kolejne zagrania Groselle’a nie krzywdziły zespołu z Ostrowa Wielkopolskiego. Swoje akcje dokładał też Trey Kell i nic w tym meczu już nie mogło się zmienić. Ostatecznie Arged BMSlam Stal zwyciężyła 95:80 i prowadzi już 3-1 w serii do czterech zwycięstw.

Piąty mecz finałowy Energa Basket Ligi we wtorek od 19:30 w Polsat Sport.

Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski - Enea Zastal BC Zielona Góra 95:80 (23:21, 34:12, 13:24, 25:23)

Stan rywalizacji: 3-1 dla Arged BMSlam Stali Ostrów Wielkopolski

Punkty:

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.: James Florence 22, Chris Smith 20, Jakub Garbacz 17, Trey Kell 12, Roland Denzel Andersson 10, Josip Sobin 4, Maciej Kucharek 3, Mark Ogden 2, Jarosław Mokros 0.

Enea Zastal BC Zielona Góra: Geoffrey Groselle 21, David Brembly 14, Kris Richard 12, Janis Berzins 11, Skyler Bowlin 9, Filip Put 5, Rolands Freimanis 3, Łukasz Koszarek 3, Cecil Williams 2, Krzysztof Sulima 0.