Polsat Boxing Night 10: Pełna karta walk

Sporty walki
Polsat Boxing Night 10: Pełna karta walk
Fot. Polsat Sport
Pojedynek Michała Cieślaka (20-1, 14 KO) z Rosjaninem Jurijem Kaszinskim (20-1, 18 KO) będzie walką wieczoru dziesiątej gali Polsat Boxing Night, która odbędzie się w piątek 14 maja w Warszawie.

Pojedynek Michała Cieślaka (20-1, 14 KO) z Rosjaninem Jurijem Kaszinskim (20-1, 18 KO) będzie walką wieczoru dziesiątej gali Polsat Boxing Night, która odbędzie się w piątek 14 maja w Warszawie. Starcie będzie miało status eliminatora do walki o pas mistrza świata federacji IBF. W karcie walk znajduje się siedem walk zawodowych oraz trzy pojedynki w boksie olimpijskim.

Michał Cieślak (20-1, 14 KO) był głównym bohaterem gali Polsat Boxing Night 9, która odbyła się w grudniu zeszłego roku. Były pretendent do tytułu mistrza świata WBC w kategorii cruiser pokonał wtedy Tylora Mabikę (przed walką miał rekord 19-6-2, 10 KO). Teraz pojawiają się przed nim nowe perspektywy. Jeżeli 14 maja na gali Polsat Boxing Night 10 pokona Rosjanina Jurija Kaszinskiego (20-1, 18 KO), będzie mógł liczyć na walkę o pas mistrza świata federacji IBF.

 

Obecnie jego posiadaczem jest Łotysz Mairis Briedis, który chce się bić w kategorii ciężkiej, co oznacza, że może wkrótce zwakować pas.

 

- Starcie z Rosjaninem Kaszinskim będzie miało bardzo duży walor sportowy. Zwycięzca zostanie pretendentem do tytułu IBF. Nasz plan, który nakreśliliśmy sobie z promotorami Michała, to doprowadzenie go do walki mistrzowskiej. Cieszę się, że projekt Polsat Boxing Night ma i będzie miał kontynuację. Kolejną galę chcemy zorganizować we wrześniu, a następną w grudniu. Każda z nich będzie miała duży wymiar sportowy – zapowiada Marian Kmita, dyrektor ds. sportu w Telewizji Polsat.

 

ZOBACZ TAKŻE: Andrzej Kostyra o walce Michał Cieślak - Jurij Kaszinski: Tam będą leciały wióry!

 

Kaszinski ma 34 lata. Urodził się i mieszka w Nowosybirsku. Obecnie znajduje się na czwartym miejscu w rankingu IBF, podczas gdy Cieślak jest 11. pozycji. Kaszinski na koncie tylko jedną porażkę - w 2019 przegrał na punkty z Rusłanem Fajferem.

 

- Na pewno będzie niewygodnym przeciwnikiem. Lubi iść do przodu, wywierać presję i zasypywać rywala ciosami. Ja jednak wychodzę do ringu, by zrobić swoje. Nie mogę się już doczekać. Ten zawodnik przyjeżdża, by wygrać. Chce skraść moje miejsce, co oznacza, że będzie wojna. Nie obawiam się niczego z jego strony. Każdy, kto śledzi boks, wie, co się wydarzy. Ja idę do przodu, on też idzie do przodu. To gwarantuje bardzo dobrą walkę - podkreśla Michał Cieślak w rozmowie z Polsatem Sport.

 

Walkę wieczoru poprzedzi starcie doświadczonego Roberta Talarka (24-13-3, 16 KO) z niepokonanym na zawodowym ringu Łukaszem Staniochem (5-0, 1 KO). 26-letni pięściarz ma za sobą udany występ w pojedynku z Rafałem Jackiewiczem, którego pokonał w trzeciej rundzie. Dla zawodnika BKS Skorpion była to pierwsza wygrana przez nokaut w zawodowej karierze. Robert Talarek w ostatniej walce zremisował z Aleksandrem Streckim, choć miało to miejsce dość dawno, bo w listopadzie 2019 roku. Wcześniej Talarek miał na swoim koncie serię czterech wygranych walk z rzędu.

 

Rywalem Przemysława Runowskiego (19-1, 5 KO) będzie Louis Greene (12-2, 7 KO). Angielski pięściarz dysponuje dużą siłą ciosu, co pokazał choćby w walce z Łukaszem Wierzbickim w Częstochowie w październiku 2019 roku. Polak został znokautowany już w drugiej rundzie i była to jego pierwsza porażka w zawodowej karierze.

 

ZOBACZ TAKŻE: Promotor Jurija Kaszinskiego: Michał Cieślak to niewątpliwie numer jeden

 

- Mam nadzieję, że to będzie dobra walka. Wynik nie jest oczywisty. Kibice chcą oglądać takie starcia. A ja chcę pomścić Wierzbickiego - mówi Przemysław Runowski, który w ostatniej walce pokonał Michała Syrowatkę (przed walką 22-4, 7 KO). Do tej pory na zawodowych ringach doznał tylko jednej porażki - z Brytyjczkiem Joshem Kellym (przed walka 8-0).

 

Niedawny rywal Runowskiego Daniel Rutkowski (1-2) zmierzy się z dużo bardziej doświadczonym pięściarzem - niepokonanym Białorusinem Maksimem Hardzeiką (9-0, 4 KO). Dla "Rutka" będzie to niezwykle wymagający rywal i pradziwy sprawdzian bokserskich umiejętności. Hardzeika wszystkie dziewięć walk zawodowych stoczył w Polsce, w każdej zwyciężał, a najważniejszą wygraną w jego karierze jest triumf nad Bartłomiejem Grafką (przed walką 22-34-3).

 

W karcie walka znalazł się także jeden pojedynek kobiet. Była mistrzyni świata Ewa Piątkowska (15-1, 4 KO), która na poprzedniej gali Polsat Boxing Night pokonała Różę Gumienną, tym razem zmierzy się z Judy Waguthii (17-9-4, 5 KO). Kenijka kilka razy w karierze próbowała zdobyć tytuł mistrzyni świata. Ostatni raz walczyła w czerwcu 2019 roku, pokonując przed czasem Ashę Ngedere.

 

Karta walk gali Polsat Boxing Night:

 

Michał Cieślak (20-1, 14 KO) - Jurij Kaszinski (20-1, 18 KO) - eliminator o pas IBF
Robert Talarek (24-13-3, 16 KO) - Łukasz Stanioch (6-0, 1 KO)
Przemysław Runowski (19-1, 5 KO) - Louis Greene (12-2, 7 KO)
Daniel Rutkowski (1-2) - Maksim Hardzeika (9-0, 4 KO)
Ewa Piątkowska (15-1, 4 KO) - Judy Waguthii (17-9-4, 5 KO)
Nikodem Jeżewski (19-1-1) - Vladimir Reznicek (10-3-2, 4 KO)

 

Walki boksu olimpijskiego na gali Polsat Boxing Night:

 

Bartłomiej Rośkowicz - Paweł Sulęcki
Oliwier Zamojski - Dominik Palak
Sebastian Kusz - Kevin Lakatos

MB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie