Gigantyczna awantura po meczu AS Monaco - Lyon! Bójka i cztery czerwone kartki (WIDEO)

Po meczu AS Monaco - Lyon doszło do GIGANTYCZNEJ awantury.

W niedzielnym szlagierze francuskiej Ligue 1 ekipa AS Monaco przegrała na własnym boisku z Olympique Lyon 2:3. Przyjezdni zapewnili sobie zwycięstwo w samej końcówce, a niektórym zawodnikom po końcowym gwizdku puściły nerwy, w efekcie czego bylśmy świadkami olbrzymiej awantury.

Był to ważny mecz dla układu górnej części tabeli. Przed tym spotkaniem Monaco plasowało się na trzecim miejscu z czterema punktami przewagi nad czwartym Lyonem. Goście, aby chcieć jeszcze marzyć o ligowym podium koniecznie musieli wygrać.

Po pierwszej połowie to jednak gospodarze prowadzili 1:0. Monaco w ostatnich tygodniach notuje świetną passę zwycięstw, a ostatnią porażkę poniosło 3 marca.

W premierowym kwadransie drugiej połowy do wyrównania doprowadzili goście, ale to co najciekawsze wydarzyło się w samej końcówce oraz... po końcowym gwizdku.

Od 70. minuty Lyon grał w osłabieniu po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Maxence'a Caquere'a. To jednak nie przeszkodziło wielokrotnym mistrzom Francji w zdobyciu bramki. W 77. do siatki trafił Marcelo, a więc były piłkarz m.in. Wisły Kraków.

Był to dopiero początek emocji, ponieważ w 86. minucie ekipa Monaco doprowadziła do remisu, ale ostatni cios trzy minuty później zadali rywale, którzy ostatecznie wygrali 3:2, zbliżyli się na punkt do trzeciego miejsca i jednocześnie zrewanżowali się piłkarzom z Księstwa za niedawną porażkę w ćwierćfinale Pucharu Francji.

Po końcowym gwizdku emocje jednak wciąż buzowały u piłkarzy obu drużyn, a gospodarze jakby nie mogli pogodzić się z porażką w ostatnich minutach. Doszło do olbrzymiej awantury z udziałem kilkunastu osób. Nie brakowało ciosów, po których uczestnicy bójki lądowali na murawie niczym pięściarze na deskach. Całość można było zaobserwować z bliska za pośrednictwem przekazu telewizyjnego.

W efekcie awantury sędzia pokazał aż cztery czerwone kartki - po dwie dla każdej z drużyn. Wśród gospodarzy byli to Willem Geubbels oraz Pietro Pellegri. Ten drugi wygrażał jednemu z zawodników Lyonu, obrażając go w języku włoskim. Czerwoną kartkę ujrzeli również Marcelo oraz MaMattia De Sciglio.