Magazyn Fortuna 1 Ligi. Emisja w Polsacie Sport News i na Polsatsport.pl

Dariusz Marzec i jego pierwszoligowa Arka Gdynia przegrała z Rakowem Częstochowa finale Fortuna Pucharu Polski.

Za nami kolejny emocjonujący weekend w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi. W majówkę odbyło się wiele fenomenalnych spotkań na zapleczu PKO BP Ekstraklasy a także finał Fortuna Pucharu Polski z udziałem Arki Gdynia. O tym wszystkim porozmawiamy w magazynie Fortuna 1 Ligi. Emisja w Polsacie Sport News i na Polsatsport.pl.

Cóż to był za mecz! Można było krzyknąć po końcowym gwizdku w rywalizacji Górnika Łęczna z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. Szlagier nie rozczarował i skończył się rezultatem 3:3 po niesamowitej dramaturgii. Gospodarze objęli prowadzenie już w pierwszym kwadransie, ale lider tabeli odpowiedział błyskawicznie, strzelając dwa gole. Po przerwie znowu cios zadali łęcznianie, którzy od 64. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce Macieja Gostomskiego.

W końcówce niecieczanie objęli prowadzenie, ale ambitni zawodnicy Górnika, mimo gry w osłabieniu, zdobyli trzecią bramkę w 96. minucie! Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:3!

Co działo się w pozostałych konfrontacjach? Radomiak Radom skromnie pokonał Stomil Olsztyn 1:0, podobnie jak GKS Tychy z Puszczą Niepołomice, Korona Kielce z Zagłębiem Sosnowiec oraz Chrobry Głogów z ŁKS-em Łódź. W tym ostatnim przypadku można powiedzieć o sporej niespodziance. Warto zaznaczyć, że był to powrót do Głogowa obecnego szkoleniowca łódzkiego zespołu Ireneusza Mamrota, który przez siedem lat pracował w Chrobrym.

Jedno spotkanie zakończyło się bezbramkowym rezultatem. Widzew Łódź podzielił się punktami z Miedzią Legnica.

W tej kolejce nie zagrała Arka Gdynia, a to dlatego, że w niedzielę zmierzyła się z Rakowem Częstochowa w finale Fortuna Pucharu Polski. Ekipa z Trójmiasta zaprezentowała się z dobrej strony i była blisko triumfu. Mimo strzelonego gola, musiała jednak uznać wyższość przedstawiciela PKO BP Ekstraklasy i przegrała 1:2.

O wspomnianych wydarzeniach i nie tylko porozmawiamy w wieczornym wydaniu magazynu Fortuna 1 Ligi. Emisja o godz. 20:30 w Polsacie Sport News i na Polsatsport.pl.