Mark Selby mistrzem świata w snookerze!

Inne
Mark Selby mistrzem świata w snookerze!
fot. PAP
Mark Selby.

Anglik Mark Selby wywalczył czwarty tytuł mistrza świata w snookerze. 37-latek w finale pokonał 18-15 Shauna Murphy'ego. Już w 1/8 finału odpadł obrońca tytułu Ronnie O'Sullivan.

W pierwszych rundach turnieju Anglik dość łatwo rozprawił się z rywalami. Szczególnie warto zwrócić uwagę na ćwierćfinał, w którym nowy mistrz świata rozgromił Marka Williamsa 13-3. Później nie było tak łatwo. W półfinale Selby wygrał ze Stuartem Binghamem 17-15, a w końcu rozprawił się Murphym 18-15. W samej końcówce rywalowi udało się nawiązać walkę z "The Jester from Leicester" i wydawało się, że może jeszcze odwrócić losy tego finału. Ostatecznie to Selby zapisał na koncie czwarty już tytuł mistrzowski.

 

Zajmujący czwarte miejsce w światowym rankingu Selby poprzednie tytuły zdobywał w 2014, 2016 i 2017 roku. Murphy w Crucible Theatre był najlepszy w 2005 roku. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Alan McManus zakończył karierę

 

Broniący tytułu Anglik Ronnie O'Sullivan odpadł w 1/8 finału turnieju. Stracił tym samym szansę na wyrównanie rekordu Szkota Stephena Hendry’ego, który siedmiokrotnie triumfował w MŚ.

 

Mistrzostwa świata w snookerze są elementem pilotażowego projektu brytyjskiego rządu, polegającego na stopniowym przywracaniu dostępu kibiców do imprez sportowych. Dwudniowy finał odbył się przy pełnej widowni.

agb, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie