Niecodzienny wyczyn siatkarza! W polskiej lidze jak w... Korei

Siatkówka
Niecodzienny wyczyn siatkarza! W polskiej lidze jak w... Korei
fot. PAP/Andrzej Grygiel
Oleg Krikun występuje w ekipie BBTS od 2017 roku.

Niezwykłym wyczynem w spotkaniu finałowym Tauron 1. Ligi siatkarzy popisał się Oleg Krikun. Atakujący BBTS Bielsko-Biała zdobył aż 42 punkty w... przegranym meczu swej drużyny z LUK Politechniką Lublin.

Takie liczby kojarzą się raczej z ligą koreańską, a nie z polskimi parkietami. Przypomnijmy, że rekordowym osiągnięciem w PlusLidze jest 40 punktów, które zdobył w 2017 roku atakujący Espadonu Szczecin Bartłomiej Kluth w spotkaniu z Lotosem Treflem Gdańsk (3:1).

 

Niezwykły wyczyn Olega Krikuna nie pomógł jednak jego drużynie. W drugim spotkaniu finału Tauron 1. Ligi siatkarze BBTS Bielsko-Biała przegrali z LUK Politechniką Lublin 2:3. Taki wynik oznacza prowadzenie lublinian 2–0 w rywalizacji do trzech zwycięstw.

 

Zobacz także: Awans do PlusLigi o krok! Tie-break w drugim meczu finału Tauron 1. Ligi siatkarzy

 

Krikun wywalczył w całym meczu 42 punkty (35/53 = 66% skuteczności w ataku + 6 asów serwisowych + 1 punktowy blok). Rosyjski siatkarz w ekipie BBTS występuje od 2017 roku. To jego najwyższy wynik punktowy na polskich parkietach. Rekordowe osiągnięcie w PlusLidze to 29 punktów w meczu z Onico Warszawa w sezonie 2017/18. Na zapleczu ekstraklasy – 31 oczek w starciu z Exact Systems Norwid Częstochowa w sezonie 2018/19. Rekordowe osiągnięcie to również sześć asów w meczu, choć przed laty zaserwował tyle samo w meczu PlusLigi przeciwko Cerrad Czarnym Radom.

WYNIKI TAURON 1. LIGI SIATKARZY

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze