PKO BP Ekstraklasa: Rewolucja w Lechu Poznań! "Nie ma świętych krów"

Piłka nożna
PKO BP Ekstraklasa: Rewolucja w Lechu Poznań! "Nie ma świętych krów"
fot. PAP
Trener Lecha Maciej Skorża.

Wielkie porządki w Lechu Poznań. Zawodnicy mogą zacząć się obawiać, bo trener Maciej Skorża w dowolnej chwili może ich wykluczyć z gry albo wręcz usunąć z klubu. Zmiany na nowy sezon mają być ogromne!

To kolejna reakcja Lecha Poznań na fatalne wyniki zespołu w tym sezonie, a zwłaszcza wiosną - ze szczególnym uwzględnieniem dwóch ostatnich meczów, przegranych z najsłabszymi w lidze Podbeskidziem Bielsko-Biała i Stalą Mielec. Już wtedy, po tych meczach Maciej Skorża mówił, że jest zszokowany i dał do zrozumienia, że zmiany w zespole Lecha muszą być głębokie, radykalne i jak najszybsze.

W poniedziałek dostał na te zmiany zgodę i wolną rękę. Niezależnie od tego, o którym piłkarzu mowa, trener Skorża może dowolnie dysponować w nim w kwestii przydatności do pierwszego zespołu. Można się więc spodziewać decyzji wiążących się z odsunięciem od gry zawodników, co do których trener straci zaufanie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje legendarny piłkarz Widzewa Łódź

Lech Poznań gotów odsunąć piłkarzy

Przy Bułgarskiej usłyszeliśmy zdanie "nie ma świętych krów", co oznacza zgodę prezesa Piotra Rutkowskiego na to, by trener Skorża dokonał przesunięć w drużynie nawet kosztem protestów piłkarzy z chęcią odejścia z klubu włącznie. 

 

Aby jednak mógł tego dokonać, kadra Kolejorza musi zostać poszerzona. Na razie wiadomo tylko tyle, że Lech zamierza ją powiększyć i sprowadzić nowych graczy, aby dać szkoleniowcowi większe pole manewru w kwestii podejmowania decyzji personalnych. Ma na to pieniądze, ale na ilu zawodników się zdecyduje i jakich, takich informacji jeszcze nie ma. Trzeba się też liczyć z odejściami.

Trener Skorża już sygnalizował, że będzie chciał wzmocnienia Lecha nowymi graczami. Zakres tych wzmocnień będzie zależny od decyzji wobec obecnej kadry, które podejmie.

 

Czytaj więcej na interia.pl.

Radosław Nawrot, sport.interia.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie