Remis na szczycie piłkarskiej ekstraligi kobiet

Piłka nożna
Remis na szczycie piłkarskiej ekstraligi kobiet
Fot. Cyfrasport
Czarni Sosnowiec zremisowali z TME UKS SMS Łódź.

Bezbramkowym remisem zakończyło się poniedziałkowe spotkanie lidera piłkarskiej ekstraligi kobiet Czarnych Sosnowiec drugim w tabeli TME UKS SMS Łódź.

Na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu sosnowiczanki utrzymały pięciopunktową przewagę. Z ekstraligi spadną dwa ostatnie zespoły.


ZOBACZ TAKŻE: 50 tysięcy dawek szczepionki Sinovac dla uczestników Copa America

 

Poprzedni sezon ligowy został przerwany w marcu z powodu pandemii koronawirusa, a zakończony przed czasem na mocy czerwcowej decyzji Komisji ds. nagłych PZPN.

 

Zachowana została kolejność w tabeli po 12. (ostatniej rozegranej) kolejce. Jej spotkania odbyły się pod koniec lutego na inaugurację rundy rewanżowej.

 

Mistrzem Polski – po raz trzeci z rzędu – został Górnik Łęczna, wyprzedzając Medyka Konin i Czarnych Sosnowiec. Te ostatnie dwie drużyny zdobyły tyle samo punktów, ale Medyk wygrał bezpośredni mecz 2:0.

 

Zgodnie z regulaminem ostatnie dwie drużyny – KKP Bydgoszcz i Rolnik Biedrzychowice – powinny spaść do pierwszej ligi. Pozostały jednak wśród najlepszych po wycofaniu się z rywalizacji Mitechu Żywiec i AZS PWSZ Wałbrzych.

 

Awansowali do elity zwycięzcy obu grup pierwszej ligi ROW Rybnik i Akademia Piłkarska LG Gdańsk.

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie