Siarkopol Tarnobrzeg górą w pierwszym meczu finałowym ekstraklasy tenisistek stołowych

Inne
Siarkopol Tarnobrzeg górą w pierwszym meczu finałowym ekstraklasy tenisistek stołowych
fot. PAP/Sebastian Borowski
AZS Wrocław – Siarkopol 1:3.

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg wygrała na wyjeździe z AZS Wrocław 3:1 w pierwszym meczu finałowym ekstraklasy tenisistek stołowych. Rewanż zostanie rozegrany 5 maja w Tarnobrzegu o godzinie 17.00.

Zespół z Tarnobrzegu we Wrocławiu nie pozostawił złudzeń, kto jest w tej chwili najlepszy w Polsce i pewnie zwyciężył 3:1. Rewanż za dwa dni wydaje się być tylko formalnością.

 

Zobacz także: Kibice znów na trybunach! Rząd podał datę otwarcia stadionów

 

– Tarnobrzeg ma bardzo silny zespół i wiedzieliśmy, że czeka nas trudne zadanie. Może gdyby nie było u nich Han Ying? Ona bardzo dużo wnosi. Nie wiem, czy przegrała w naszej lidze kiedyś jakiś mecz. Nie jest ujmą przegrać z Tarnobrzegiem – powiedział PAP trener AZS-u Zdzisław Tolksdorf.

 

Najwięcej emocji dostarczyły pojedynki Natalii Bajor z Białorusinką Wiktorią Pawlowicz i Anny Węgrzyn z Julią Ślązak. Szkoleniowiec wrocławianek przyznał, że mogły się równie potoczyć i wynik był sprawa otwartą.

 

– Zwłaszcza mógł się podobać mecz Ani z Julią, bo były długie wymiany, jeden set był na przewagi i dużo się działo. Julia zagrała jeden z lepszych meczów, dużo ryzykowała, ale Ania dobrze zaprezentowała się taktycznie. To był naprawdę ciekawy pojedynek – dodał Tolksdorf.

 

Mecz rozstrzygnął pojedynek Bajor z Han. Niemka zdominowała wrocławiankę i pewnie zwyciężyła 3:0. W ostatnim secie aktualna indywidualna mistrzyni Polski punkt zdobyła dopiero przy stanie 0:10.

 

– Jedziemy na rewanż powalczyć. Dla nas srebro w krajowym składzie to już jednak duży sukces. Jasne, że wolelibyśmy złoty medal, ale nie mamy się czego wstydzić. Dziewczyny naprawdę mają za sobą udany sezon ligowy – podsumował trener AZS-u.

 

Pierwszy mecz finału play-off: 

KU AZS UE Wrocław – KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg 1:3

Natalia Bajor – Wiktoria Pawlowicz 1:3
Katarzyna Węgrzyn – Ying Han 1:3
Anna Węgrzyn – Julia Ślązak 3:1
Natalia Bajor – Ying Han 0:3.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze