El. MŚ 2022: Korea Północna nie zagra? Powodem obawa przed koronawirusem

Piłka nożna
El. MŚ 2022: Korea Północna nie zagra? Powodem obawa przed koronawirusem
fot. Cyfrasport
Władze Korei Północnej poinformowały, że z obawy zakażenia koronawirusem nie chcą wysyłać swojej reprezentacji na mecze eliminacji piłkarskich mistrzostw świata.

Władze Korei Północnej poinformowały, że z obawy przed zakażeniem koronawirusem nie chcą wysyłać swojej reprezentacji na mecze eliminacji piłkarskich mistrzostw świata. Kolejne spotkania strefy AFC zaplanowane są dopiero w czerwcu.

Azjatycka federacja (AFC) poprosiła władze kraju o przemyślenie swojej decyzji i odczekanie, bo nie wiadomo, jak będzie wyglądać sytuacja epidemiologiczna za miesiąc. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.

 

Miesiąc temu Korea Północna poinformowała, że nie wyśle swojej reprezentacji na igrzyska do Tokio. Oficjalnym powodem jest zagrożenie zarażenia koronawirusem.

 

ZOBACZ TAKŻE: Powtórka z Superligi? Angielska Federacja Piłkarska się zabezpiecza!

 

W związku z tym, że wiele meczów zostało przełożonych, AFC postanowiła pozostałe spotkania eliminacyjne rozegrać w formie mini-turniejów. Każda grupa ma jednego gospodarza. Korea Płn miałaby zatem podróżować do Korei Płd i tam zmierzyć się ze Sri Lanką, gospodarzami i Turkmenistanem.

 

Obecnie liderem grupy H jest Turkmenistan, Korea Płn jest czwarta, ale ma tylko punkt straty.

 

Mistrzostwa świata zaplanowane są na grudzień 2022 roku w Katarze.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze