Lionel Messi ma problem przez... imprezę. Wszczęto dochodzenie

Piłka nożna
Lionel Messi ma problem przez... imprezę. Wszczęto dochodzenie
fot. PAP
Antoine Griezmann i Lionel Messi

Władze hiszpańskiej ligi piłkarskiej La Liga wszczęły we wtorek dochodzenie w sprawie niezgodnego z przepisami sanitarnymi przyjęcia w domu kapitana FC Barcelona Lionela Messiego. Argentyńczyk zaprosił na nie kilkadziesiąt osób, głównie kolegów z zespołu.

Kierownictwo La Liga wskazało, że materiały dokumentujące zdarzenie dowodzą, że w nielegalnym przyjęciu uczestniczyli piłkarze pierwszego zespołu FC Barcelona oraz jego rezerw. Większość z nich pojawiła się w położonym na przedmieściach stolicy Katalonii domu Messiego z osoba towarzyszącą.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jose Mourinho i jego wszystkie kluby (ZDJĘCIA)

 

Z opublikowanych przez media zdjęć z przyjęcia u Messiego wynika, że w trakcie spotkania nie zachowywano dystansu społecznego, a tylko nieliczne osoby miały na twarzy maski ochronne.

 

Uczestnicy poniedziałkowego grill party mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności nie tylko przez władze klubu i ligi hiszpańskiej, ale też rząd Katalonii. Jego tymczasowy premier Pere Aragones we wtorek mówiąc o przyjęciu w domu Messiego skwitował zdarzenie słowami: “Znane osobistości powinny dawać przykład”.

 

Do soboty na terenie Hiszpanii obowiązują surowe restrykcje sanitarne zakazujące organizacji imprez towarzyskich.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie