Manchester City w finale Ligi Mistrzów! Riyad Mahrez katem PSG

Manchester City w finale Ligi Mistrzów!

Manchester City pokonał w rewanżowym starciu półfinałowym Paris Saint-Germain 2:0 i po raz pierwszy w historii klubu awansował do finału Ligi Mistrzów. Obydwa gole dla ekipy Pepa Guardioli strzelił Riyad Mahrez, który w dwumeczu aż trzy razy trafił do siatki Keylora Navasa. Paryżanom w końcówce puściły nerwy, czego efektem była między innymi czerwona kartka dla Angela di Marii.

Pierwsze starcie w Paryżu toczyło się pod dyktando gospodarzy, ale tylko do 64. minuty. Wtedy na gola Marqiunhosa odpowiedział Kevin De Bruyne, a zwycięskie trafienie dla angielskiej drużyny już chwilę później zaliczył Riyad Mahrez.

W drugim meczu paryżanie zmuszeni byli do gry bez Kyliana Mbappe w pierwszym składzie. Ofensywa PSG, która musiała postarać się we wtorkowy wieczór o co najmniej dwa gole, była więc poważnie osłabiona, a odpowiedzialność spadała na barki Neymara.

To gospodarze szybko objęli prowadzenie na Etihad Stadium. Przypadkowo odbita piłka spadła pod nogi Mahreza w polu karnym, a Algierczyk sprytnym strzałem pokonał Keylora Navasa.

Odpowiedź mogła być błyskawiczna, ale Marquinhos trafił tylko w poprzeczkę. Blisko szczęścia był też Angel di Maria po niefrasobliwym wyprowadzeniu piłki przez gospodarzy, ale jego strzał minął słupek.

City prowadziło do przerwy 1:0 i trzymało rywali z dala od swojej bramki. Brakowało odważnych wejść pod pole karne Edersona, który nie musiał radzić sobie w pierwszej połowie z żadnym celnym strzałem przeciwnika.

Gospodarze od początku drugiej połowy ruszyli pod bramkę PSG wysokim pressingiem uniemożliwiając ekipie Mauricio Pochettino spokojne wyjście z własnej szesnastki. Stąd wzięła się m. in. sytuacja Fodena, który został zatrzymany przez Navasa. Z drugiej strony widać było wielkie poświęcenie graczy z Manchesteru, którzy heroicznie blokowali strzały paryżan.

W 63. minucie można było już powoli ogłaszać awans City do finału Ligi Mistrzów. De Bruyne podał w tempo do Fodena, Anglik zagrał wzdłuż bramki do nadbiegającego Mahreza, a ten po raz drugi tego wieczoru trafił do siatki Navasa. Goście byli w szoku, nie mogli się do końca pogodzić z takim scenariuszem, czemu wyraz dał na 20 minut przed końcem Angel di Maria. Argentyńczyk chamsko nadepnął na nogę Fernandinho za linią boczną boiska i ujrzał czerwoną kartkę w rękach Bjorna Kuipersa.

Gospodarze byli blisko kolejnych trafień do bramki pogubionych paryżan, a blisko szczęścia był np. Foden, który obił słupek. W końcówce Pep Guardiola będąc już pewnym awansu wpuścił na murawę zmienników, którzy dowieźli zwycięstwo do ostatniego gwizdka. Manchester City po raz pierwszy zagra więc w finale Ligi Mistrzów. PSG musi odłożyć marzenia o triumfie na kolejny sezon...

Manchester City - PSG 2:0 (1:0)
Bramki: Mahrez 11, 63

Manchester City: Ederson - Kyle Walker, John Stones, Ruben Dias, Ołeksandr Zinczenko - Bernardo Silva (82. Raheem Sterling), Fernandinho, Ilkay Gundogan - Riyad Mahrez, Kevin De Bruyne (82. Gabriel Jesus), Phil Foden (85. Sergio Aguero)

PSG: Keylor Navas - Alessandro Florenzi (75. Colin Dagba), Marquinhos, Presnel Kimpembe, Abdou Diallo (83. Mitchel Bakker) - Ander Herrera (62. Julian Draxler), Leandro Paredes (75. Danilo) - Angel Di Maria, Marco Verratti, Neymar - Mauro Icardi (62. Moise Kean)

Pierwszy mecz: 2:1. Awans: Manchester City.

Czerwona kartka: Di Maria (69, za faul)

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.