NHL: Boston Bruins i Edmonton Oilers też już pewni gry w play-off

Boston Bruins i Edmonton Oilers powiększyli grono zespołów, które zagrają w tegorocznym play-off ligi NHL

Boston Bruins i Edmonton Oilers to kluby numer 11. i 12., które zapewniły sobie grę w play off hokejowej ligi NHL. W poniedziałek odniosły wyjazdowe zwycięstwa - Bruins 3:0 nad New Jersey Devils i Oilers 5:3 nad Vancouver Canucks.

Dla zespołu z Bostonu bramki zdobyli Nick Ritchie w 30. minucie, Patrice Bergeron w 38. (20. gol w sezonie) oraz Matt Grzelcyk w 58. W strzałach przewaga triumfatorów była ogromna - 42-20. Po raz piąty z rzędu Bruins powalczą z najlepszymi klubami o Puchar Stanleya.

Dwie asysty zanotował Brad Marchand w 800. występie w rozgrywkach NHL.

Natomiast w Vancouver zespół Oilers ani razu nie oddał prowadzenia. Dwa gole uzyskał Connor McDavid. Miał też dwie asysty. 24-letni zawodnik jest liderem klasyfikacji kanadyjskiej w tym sezonie - 91 pkt (31 bramek, 60 asyst).

Zespół Canucks przegrał po raz piąty z rzędu, a jeszcze gorszą serię siedmiu porażek notują Winnipeg Jets. Tym razem ulegli na wyjeździe Ottawa Senators 1:2, tracąc drugiego gola 73 sekundy przed końcem po uderzeniu Nikity Zajcewa.

Ciekawy przebieg miał mecz Columbus Blue Jackets z Nashville Predators (3:4). Po pierwszej, bezbramkowej tercji, w drugiej między 30. a 40. minutą Predators strzelili trzy gole. To nie podłamało gospodarzy, bowiem w trzeciej odsłonie za sprawą Emila Bemstroema odrobili straty.

Decydujące słowo należało do ekipy z Nashville, gdyż w czwartej minucie dogrywki o jej sukcesie przesądził Roman Josi. To było jego drugie trafienie w tym spotkaniu.

Oprócz Bemstroema, w poniedziałek hat-trickiem popisał się Sebastian Aho z Carolina Hurricanes. Jego zespół pokonał Chicago Blackhawks 5:2.

Interesująco było też w rywalizacji Buffalo Sabres z New York Islanders (4:2). To "Wyspiarze" wygrywali 2:0, a w 35. minucie kontaktowego gola dla Sabres strzelił Tage Thompson. Rozstrzygnięcie nastąpiło w końcowych ośmiu minutach, kiedy bramki zdobywali Rasmund Asplund i dwukrotnie Sam Reinhart.

W debiucie w NHL 28-letni bramkarz Sabres Michael Houser miał 34 udane interwencje. Poza tym to był jego pierwszy występ w profesjonalnych rozgrywkach (wcześniej grał w niższej lidze) od marca 2020 roku.