Sebastian Świderski: Wydamy oświadczenie ws. Grbicia

Siatkówka
Sebastian Świderski: Wydamy oświadczenie ws. Grbicia
fot. Cyfrasport
W najbliższym czasie wydamy odpowiednie oświadczenie ws. Nikoli Grbicia - powiedział Sebastian Świderski.

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w sezonie 2020/21 nie wywalczyli mistrzostwa Polski, ale wygrali Ligę Mistrzów. - Cieszymy się chwilą i chcemy to robić jak najdłużej - powiedział Sebastian Świderski. We wtorek prezes kędzierzyńskiego klubu nie chciał mówić czy w klubie pozostanie trener Nikola Grbic. - Na razie nie mówimy o przyszłości. Nie będę oceniać nieoficjalnych informacji. Na pewno w najbliższym czasie wydamy odpowiednie oświadczenie - dodał.

Na początku grudnia wspomniany szkoleniowiec podpisał umowę na prowadzenie ZAKSY w dwóch następnych sezonach. Jednak po triumfie w LM pojawiły się informacji o jego odejściu z Kędzierzyna-Koźla.

 

- Trzeba się tego sukcesu cieszyć. Cała Polska czekała 43 lata (na kolejny sukces polskiej drużyny w najważniejszych rozgrywkach klubowych Europy siatkarzy). Miałem roczek jak triumfował Płomień Milowice. W tych trudnych czasach, w trakcie pandemii, tej radości potrzeba jak najwięcej - dodał Świderski.

 

ZOBACZ TAKŻE: Transfer Nikoli Grbicia do Perugii potwierdzony? "Dzień powrotu nadszedł"

 

Jak przyznał gracz Zaksy Łukasz Kaczmarek, on oraz inni zawodnicy ZAKSY, którzy są w kadrze Polski nie będą mieli zbyt dużo czasu na świętowanie.

 

- Teraz jednak jestem szczęśliwy, po tym, co się stało w Weronie. Przed sezonem nikt z nas chyba nie myślał, że osiągniemy coś tak wielkiego. Dzień po dniu dociera do nas, co zrobiliśmy. Teraz już nie ma co myśleć o zakończeniu polskiej ekstraklasy. Myślę, że porażka w finale play-off dała nam dodatkowego "kopa", bodźca do pracy przed najważniejszym meczem w Lidze Mistrzów - powiedział siatkarz ZAKSY.

 

Podkreślił, że wzywają go kolejne obowiązki. Jeszcze we wtorek wyjeżdżają (on i pozostali kadrowicze ZAKSY) do Gliwic, gdzie poddadzą się szczepieniu przeciwko COVID-19. W środę jadą na badania do Warszawy, a od 6 maja mają być na zgrupowania w Spale. - A pozostali chłopcy niech się bawią - dodał zawodnik.

 

W trakcie sezonu klub z Kędzierzyna-Koźla informował, że kontrakty na sezon 2021/2022 podpisali: Korneliusz Banach (libero), Bartłomiej Kluth (atakujący), Krzysztof Rejno (środkowy), Adrian Staszewski (przyjmujący), David Smith (środkowy), Aleksander Śliwka (przyjmujący).

NP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie