Serie A: Parma drugim spadkowiczem

Po wyjazdowej porażce z Torino 0:1 (0:0) zespół Parmy stracił szanse na utrzymanie w Serie A.

Po wyjazdowej porażce z Torino 0:1 (0:0) zespół Parmy stracił szanse na utrzymanie we włoskiej Serie A. Wcześniej z włoską elitą pożegnali się piłkarze Crotone, w którym występuje Arkadiusz Reca.

Jedyną bramkę w poniedziałkowym meczu strzelił Mergim Vojvoda w 63. minucie. Na ostatnie osiem minut w składzie Torino pojawił się Karol Linetty.

Piąta z rzędu porażka Parmy sprawiła, że ta drużyna nie ma już szans na pozostanie w elicie. Zajmuje przedostatnie, 19. miejsce, a do "bezpiecznego" 17. Cagliari traci 12 punktów. Do końca pozostały cztery kolejki. Cagliari ma jednak lepszy bilans bezpośrednich spotkań.

Torino plasuje się na 15. pozycji z przewagą trzech "oczek" nad strefą spadkowej. W tabeli 18. jest Benevento; klub Kamila Glika. Mistrzostwo kraju już sobie zapewnił Inter Mediolan.