NBA: Bucks w play off. Niecodzienny "wyczyn" Cavaliers w dogrywce

Koszykarze Milwaukee Bucks drugi raz w ciągu trzech dni pokonali Brooklyn Nets.

Koszykarze Milwaukee Bucks drugi raz w ciągu trzech dni pokonali Brooklyn Nets (124:118) i zapewnili sobie awans do play off ligi NBA. Niecodziennym i niechlubnym wyczynem popisali się Cleveland Cavaliers. W dogrywce z Phoenix Suns zdobyli tylko cztery punkty i przegrali 118:134.

W niedzielę, w spotkaniu czołowych drużyn Konferencji Wschodniej, Bucks wygrali z Nets 117:114. Teraz znów trwała wyrównana rywalizacja o zwycięstwo. Po trzech kwartach nowojorczycy prowadzili 94:92, zaś na 10 minut przed końcem było 103:97 dla nich i wówczas “stanęli”. Po kolejnych czterech minutach przegrywali 104:115.

Kyrie Irving nieco minutę przed ostatnią syreną wykorzystał dwa wolne i Nets tracili wtedy zaledwie cztery punkty (118:122), ale niedługo później Giannis Antetokounmpo też nie pomylił się z „osobistych” i ustalił rezultat. Antetokounmpo był najlepszym graczem Bucks – zdobył 36 punktów i miał 12 zbiórek. Wśród rywali wyróżnili się Irving – 38 i Kevin Durant – 32.

W tabeli na Wschodzie Brooklyn Nets zajmują drugie miejsce z bilansem 43-23 (zwycięstwa – porażki), a na trzeciej pozycji plasują się Milwaukee Bucks 41-24. Prowadzą Philadelphia 76ers 44-21. Wszystkie trzy kluby mają zagwarantowany udział w play off. Na Zachodzie pewne gry o mistrzostwo NBA są Phoenix Suns, Utah Jazz, Los Angeles Clippers i Denver Nuggets.

We wtorek Suns pokonali na wyjeździe po dogrywce Cavaliers 134:118. “Kawalerzyści” w dodatkowych pięciu minutach uzyskali zaledwie cztery punkty, a rywale – 20.

Liderami “Słońc” byli Chris Paul – 23 pkt, 16 asyst, sześć zbiórek, cztery przechwyty i Devin Booker – 31 pkt. Najskuteczniejsi w zespole Cavaliers Isaac Okoro 32 punkty, sześć asyst i Colin Sexton 29 pkt, po siedem asyst i zbiórek.

W innych ciekawych spotkaniach Los Angeles Clippers wygrali z Toronto Raptors 105:100, zaś Miami Heat przegrali z Dallas Mavericks 113:127. Tim Hardaway Jr. z Mavericks rzucił 36 punktów, w tym 10 “trójek”. Bardzo dobrze zagrał również Luka Doncic – 23 pkt, 12 zbiórek, osiem asyst.