NFL: Metcalf spróbuje sił ze sprinterami w zawodach lekkoatletycznych

Inne
NFL: Metcalf spróbuje sił ze sprinterami w zawodach lekkoatletycznych
fot. PAP/EPA
Jeden z najszybszych graczy ligi futbolu amerykańskiego D.K. Metcalf weźmie udział w zawodach lekkoatletycznych.

Jeden z najszybszych graczy ligi futbolu amerykańskiego D.K. Metcalf (Seattle Seahawks) sprawdzi swoje umiejętności sprinterskie w zawodach z lekkoatletami. Pobiegnie w mityngu w Walnut w Kalifornii, podczas którego można uzyskać kwalifikację olimpijską.

Minimum olimpijskie w biegu na 100 m to 10,05 s. Wystartuje 32 sprinterów. Metcalf mający blisko 2 m wzrostu i ważący około 100 kg na pewno będzie się wyróżniał wśród lekkoatletów posturą.

 

Metcalf ostatni raz kolce na nogach miał w szkole średniej, gdy startował w sztafecie 4x100 m. Trenował też trójskok i biegi przez płotki.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dziewiętnastoletnia hokeistka zakończyła karierę i została modelką

 

 

W minionym sezonie, podczas meczu NFL, zmierzono mu maksymalną prędkość, z jaką przemieszczał się po boisku - 36,44 km/h. Biegł wówczas w pełnym rynsztunku futbolisty - w tym w kasku na głowie. Wówczas na Twitterze lekkoatletycznej federacji USA (USTAF) pokazał się wpis, że powinien spróbować swoich sił na bieżni. Zawodnik podchwycił pomysł.

 

"D.K. wziął ten wpis na serio i zapytał się od razu, w jaki sposób może powalczyć o olimpijską kwalifikację. Wskazaliśmy mu możliwości i powiedzieliśmy, że pomożemy, jeśli będzie chciał wystartować w naszym (federacji - PAP) mityngu" - powiedział jeden z pracowników USTAF Adam Schmenk.

 

Dla porównania, Usain Bolt biegł podczas bicia rekordu świata (9,58 s) ze średnia prędkością 37,58 km/h, maksymalnie uzyskując aż 44,74 km/h.

 

Metcalf nie jest pierwszym graczem NFL, który staje w szranki z lekkoatletami. W 1983 r. zawodnik Chicago Willie Gault wywalczył brązowy medal MŚ na 110 m ppł. i był członkiem złotej sztafety USA. Natomiast w 2012 r. kwalifikacje olimpijską do Londynu w biegach sprinterskich (sztafety) uzyskał zawodnik akademickiej drużyny futbolu amerykańskiego z Florydy Jeff Demps.

NP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze