TAURON Liga: Martyna Grajber odchodzi z Grupy Azoty Chemika Police

Siatkówka
TAURON Liga: Martyna Grajber odchodzi z Grupy Azoty Chemika Police
fot. Materiały prasowe
Martyna Grajber trzy razy zdobyła mistrzostwo Polski z klubem z Polic

Martyna Grajber nie będzie już siatkarką Grupy Azoty Chemika Police. W klubie, który planuje duże zmiany w składzie, reprezentantka Polski spędziła trzy ostatnie sezony i był to czas obfitujący w duże sukcesy.

Grajber dołączyła do Chemika w sezonie 2018/2019. Od dwóch lat pełniła funkcję kapitana polickiego zespołu. Trzy razy wywalczyła z nim Puchar Polski, raz Superpuchar i dwa razy mistrzostwo kraju. Była jednym z defensywnych filarów zachodniopomorskiej ekipy. W minionym sezonie wystąpiła w 27 spotkaniach, w których wywalczyła 145 punktów, w tym dziewięć w polu serwisowym, 15 w bloku, a pozostałe w ataku, w którym jej skuteczność na przestrzeni całych rozgrywek wyniosła 31 procent.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wilfredo Leon właścicielem klubu z Torunia

 

- Dziękuję wszystkim za wspólnie spędzone lata. Jestem pewna, że zebrało się więcej wspomnień pozytywnych, a negatywne szybko zapomnimy. Dziękuję kibicom, prezesowi, sztabowi, pracownikom. Jestem przekonana, że dojrzałam jako zawodniczka, ale i jako człowiek. To były dobre 3 lata - powiedziała przyjmująca reprezentacji Polski.

 

 

- Malina, dziękujemy za godne reprezentowanie barw naszego klubu. Życzymy ci powodzenia w przyszłości, wielu sukcesów i braku kontuzji. Dzięki, kapitanie! - napisano w komunikacie klubu.

 

W Chemiku szykują się spore zmiany. Atakująca Jovana Brakocevic-Canzian na pytanie, czy zostanie w polickiej ekipie, odpowiedziała enigmatycznie: - Będziemy rozmawiać, ale...

 

Dokładnie przed tygodniem klub wydał oficjalny komunikat, w którym potwierdził, że żegna się z trenerem Ferhatem Akbasem. Turecki szkoleniowiec szybko znalazł nowe miejsce pracy, o którym zresztą mówił już nieco wcześniej. Zaledwie dzień po pożegnaniu z Chemikiem objął turecki Eczacibasi Vitra Stambuł.

WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Polska - Iran 3:0. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie