Władimir Putin wielkim fanem siatkówki. "Ogląda mecze i dzieli się wrażeniami"

Siatkówka
Władimir Putin wielkim fanem siatkówki. "Ogląda mecze i dzieli się wrażeniami"
fot. PAP/ITAR-TASS

– Władimir Putin bardzo interesuje się siatkówką, ogląda mecze. Wiedząc, że ja też się tym interesuję, dzieli się ze mną swymi wrażeniami i wypowiada się na ten temat całkiem profesjonalnie – powiedział rosyjski polityk Nikołaj Patruszew. Według niego prezydent Rosji przywiązuje dużą wagę do tego sportu.

O wielkiej sportowej pasji Władimira Putina opowiedział Nikołaj Patruszew w filmie dokumentalnym o rozwoju siatkówki w kraju w programie Rosja-24. Przewodniczący Rady Nadzorczej Wszechrosyjskiej Federacji Piłki Siatkowej i Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej zdradził, że prezydent Rosji Władimir Putin bardzo interesuje się tą dyscypliną sportu i profesjonalnie się na niej zna.

 

Zobacz także: Wiemy, gdzie zostaną rozegrane mecz otwarcia i finał MŚ siatkarzy 2022

 

– Bardzo interesuje się siatkówką, ogląda mecze. Wiedząc, że ja też się tym interesuję, dzieli się ze mną swymi wrażeniami i wypowiada się na ten temat całkiem profesjonalnie – powiedział Patruszew, cytowany przez rsport.ria.ru.

 

Patruszew zaznaczył też, że siatkówka jest częścią programu treningu fizycznego zawodników uprawiających sporty walki, więc wielu z nich dobrze w nią gra. Putin uprawiał m.in. judo, karate i teakwondo, więc być może dlatego tak bardzo lubi siatkówkę.

 

Przypomnijmy, że Rosja będzie gospodarzem kolejnych mistrzostw świata siatkarzy. Turniej zostanie rozegrany w dniach 26 sierpnia – 11 września 2022 roku w dziesięciu miastach.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze