EBL: Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski mistrzem Polski w koszykówce!

Jakub Garbacz był bohaterem ostrowian w rywalizacji finałowej

Koszykarze Arged BMSlam Stali Ostrów Wielkopolski wygrali szósty mecz finałowy Energa Basket Ligi 92:85 i zostali po raz pierwszy w historii klubu mistrzem Polski. Ostrowianie zdemolowali Enea Zastal BC Zielona Góra w pierwszej kwarcie i do ostatniej syreny utrzymali przewagę dającą złote medale mistrzostw kraju.

Początek spotkania należał do ostrowian, którzy dzięki trafieniom Denzela Anderssona oraz Treya Kella prowadzili 10:3. Po późniejszej kolejnej trójce Jakuba Garbacza różnica wzrosła aż do 11 punktów! Pojedyncze zagrania Geoffreya Groselle’a niewiele zmieniały, bo to Arged BMSlam Stal kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Dzięki kolejnemu trafieniu z dystansu Garbacza po 10 minutach było aż 34:13.

Drugą kwartę Enea Zastal rozpoczął od serii 10:0 - świetnie w tym fragmencie spisywali się Janis Berzins oraz Filip Put. Ekipa trenera Żana Tabaka tym samym wróciła do meczu, chociaż rywale ciągle potrafili utrzymywać przewagę. Trójki Garbacza i Florence’a ustawiły wynik spotkania po pierwszej połowie na 51:36.

W trzeciej kwarcie dość szybko przewaga znowu wzrosła do 20 punktów po trójce Anderssona. David Brembly oraz Rolands Freimanis starali się nawiązać jeszcze rywalizację, ale to drużyna trenera Igora Milicicia ciągle miała inicjatywę i zdecydowanie lepszą skuteczność. Ostatecznie po rzutach wolnych Chrisa Smitha po 30 minutach było 72:53.

Ostatnia część meczu niewiele zmieniała, ponieważ to Arged BMSlam Stal nadal była zespołem przeważającym w wielu elementach. Koszarek i Groselle walczyli do samego końca - zbliżali swój zespół nawet do sześciu punktów! W kluczowych momentach nie pomylili się Kell oraz Smith. Ostatecznie ostrowianie zwyciężyli 92:85, wygrali serię 4-2 i zostali nowym mistrzem Polski!

Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski - Enea Zastal BC Zielona Góra 92:85 (34:13, 17:23, 21:17, 20:32)

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.: Jakub Garbacz 22, Mark Ogden 16, Josip Sobin 13, James Florence 13, Trey Kell 11, Chris Smith 8, Roland Denzel Andersson 6, Jarosław Mokros 3.

Zastal Enea BC Zielona Góra: Geoffrey Groselle 22, Janis Berzins 15, Rolands Freimanis 14, Łukasz Koszarek 10, Filip Put 9, David Brembly 7, Skyler Bowlin 5, Kris Richard 3, Cecil Williams 0.

Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski w rywalizacji do czterech zwycięstw triumfowała 4-2.