El. MŚ 2022: Mecze w strefie afrykańskiej przełożone na wrzesień

Piłka nożna
El. MŚ 2022: Mecze w strefie afrykańskiej przełożone na wrzesień
Fot. PAP
Mecze eliminacji do MŚ 2022 w strefie afrykańskiej zostały przełożone na wrzesień.

Druga runda eliminacji mistrzostw świata w strefie afrykańskiej rozpocznie się we wrześniu, a nie jak planowano pierwotnie w czerwcu - poinformowała Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA). Jako powód podano trudną sytuację związaną z pandemią COVID-19.

FIFA potwierdza, że wspólnie z Afrykańską Konfederacją Piłkarską (CAF) i biorąc pod uwagę obecne problemy wynikające z pandemii COVID-19 oraz w celu zapewnienia optymalnych warunków gry wszystkim zespołom podjęto decyzję o przełożeniu afrykańskich kwalifikacji na mistrzostwa świata w Katarze 2022 - napisano na oficjalnej stronie światowej centrali futbolu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Diego Maradona mógł nadal żyć? Lekarze przygotowali wstrząsający raport

 

W 2. rundzie w Afryce uczestniczy 40 zespołów, podzielonych na 10 grup po cztery. Do ostatniej fazy kwalifikacji awansują zwycięzcy każdej z grup, a późniejsza faza play-off wyłoni pięć ekip, które wystąpią w Katarze.

 

Pierwsze dwie kolejki miały zostać rozegrane w dniach 5-14 czerwca, a następne we wrześniu i październiku. Czwartkowa decyzja oznacza, że runda potrwa jednak do listopada, a ostatnie, decydujące o awansie na mundial spotkania przełożono na marzec 2022 roku.

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie