Krzysztof Piątek znowu strzela! "El Pistolero" zbawi Herthę Berlin?

Krzysztof Piątek zdobył kolejną bramkę w Bundeslidze.

Krzysztof Piątek po równo dwóch miesiącach przerwy znowu trafił do bramki w rozgrywkach Bundesligi! Reprezentant Polski zapisał się na liście strzelców w pierwszej połowie zaległego meczu z 30. kolejki przeciwko SC Freiburg.

Piątek rozpoczął czwartkowe spotkanie w pierwszym składzie i już w 13. minucie wykorzystał niepewną interwencję bramkarza, wcisnął się przed defensora gości i pewnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce. Dla wychowanka Lechii Dzierżoniów był to siódmy gol w tym sezonie Bundesligi.

Berlińczycy poszli za ciosem i w 22. minucie podwyższyli prowadzenie za sprawą Petera Pekarika. W drugiej połowie dorzucili jeszcze jedno trafienie autorstwa Nemanji Radonjica i wygrali 3:0.

Ekipa ze stolicy Niemiec broni się przed spadkiem. Przed tym spotkaniem Hertha znajdowała się na przedostatnim miejscu w tabeli ze stratą trzech punktów do bezpiecznej lokaty. Po zwycięstwa berlińczycy opuścili strefę spadkową.

Aż ciężko w to uwierzyć, ale Piątek ostatni raz strzelił gola w lidze niemieckiej 6 marca, a więc równo dwa miesiące temu. Wówczas polski napastnik trafił w starciu z Augsburgiem, a jego zespół wygrał 2:1.

W kolejnych czterech meczach Bundesligi 25-latkowi nie było dane cieszyć się ze zdobyczy bramkowej, aczkolwiek strzelił gola w eliminacjach mistrzostw świata w zremisowanym przez Polaków spotkaniu z Węgrami 3:3.

Piątek jest piłkarzem Herthy od 2019 roku.