Kwalifikacje do ME siatkarzy 2021: Słowacja - Szwajcaria. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Słowacja - Szwajcaria. Ten mecz rozpocznie rywalizację w grupie E kwalifikacji do mistrzostw Europy siatkarzy 2021. Turniej z udziałem czterech reprezentacji rozpocznie się w czwartek w Nitrze, oprócz gospodarzy i Szwajcarów zagrają tam Rumunia i Albania. Niespełna tydzień później te same ekipy rywalizować będą w Ploeszti i dopiero po turnieju w Rumunii dowiemy się, która lub które wywalczą awans. Relacja i wynik na żywo meczu Słowacja - Szwajcaria na Polsatsport.pl od godziny 16:00.

Faworytem pierwszego meczu grupy E jest drużyna Słowacji, która regularnie występuje w mistrzostwach Europy, a w 2015 roku dotarła nawet do ćwierćfinału. Przed dwoma laty nie było już tak dobrze, reprezentacja naszych południowych sąsiadów zakończyła CEV EuroVolley na 19. miejscu, co spowodowało, że o kolejny występ musi powalczyć w kwalifikacjach.

 

Szwajcarzy tylko raz grali w turnieju finałowym ME siatkarzy, a było to bardzo dawno temu, bo w 1971 roku.

 

ZOBACZ TAKŻE: Powrót z raju

 

W 32. mistrzostwach Europy siatkarzy rywalizować będą 24 reprezentacje. Turniej odbędzie się w czterech krajach, a gospodarze, czyli Polska, Czechy, Estonia i Finlandia nie muszą grać w majowych kwalifikacjach. To samo dotyczy najlepszych drużyn poprzednich mistrzostw Starego Kontynentu, czyli Serbii, Słowenii, Francji, Rosji, Włoch, Ukrainy, Niemiec i Belgii. O dwanaście pozostałych miejsc rywalizuje, bądź rywalizowało 25 drużyn narodowych podzielonych na siedem grup.

 

Awans do turnieju finałowego, który rozpocznie się 1 września, wywalczą zwycięzcy grup oraz pięć z siedmiu drużyn z drugich miejsc z najlepszym bilansem. Cztery reprezentacja swoje już zrobiły. We wcześniej rozegranych turniejach grupę B wygrała Bułgaria, grupę D Łotwa. W grupie C najlepsza była Turcja, a awans zapewniła sobie także druga w stawce Macedonia Północna. Pozostałych finalistów poznamy najpóźniej 16 maja.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Słowacja - Szwajcaria na Polsatsport.pl od godziny 16:00.

WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze