Lekkoatletyczne MŚ: Stadion Śląski gospodarzem zawodów w 2025 roku?

Inne
Lekkoatletyczne MŚ: Stadion Śląski gospodarzem zawodów w 2025 roku?
fot. Cyfrasport
Być może za cztery lata najlepsi lekkoatleci świata spotkają się na Stadionie Śląskim

Do końca roku ma się wyjaśnić, czy Stadion Śląski będzie areną lekkoatletycznych mistrzostw świata w 2025 roku. - W najbliższych miesiącach będziemy intensywnie pracować nad wnioskiem aplikacyjnym - powiedział marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski. Wybór gospodarza w grudniu.

Należący do samorządu wojewódzkiego Stadion Śląski, mogący pomieścić 54 tysiące kibiców, latem 2020 zyskał miano Narodowego Stadionu Lekkoatletycznego. W pierwszy weekend maja gościł nieoficjalne mistrzostwa świata sztafet, pod koniec miesiąca odbędą się tam drużynowe mistrzostwa Europy.

 

- Kiedy pojawiła się szansa aplikacji, postanowiliśmy z niej skorzystać. W lutym wyraziliśmy formalnie nasze zainteresowanie organizacją MŚ. To pokazuje myślenie o przyszłości "królowej sportu" w Polsce, na Śląsku przede wszystkim - tłumaczy Chełstowski.

 

ZOBACZ TAKŻE: Pomyłka organizatorów. Rekord świata nieuznany!

 

Wstępnie chęć organizacji MŚ 2025 wyraziły cztery kraje, m.in. Kenia. Nieoficjalnie mówi się, że pozostałe położone są w Azji i Ameryce Południowej. Wszystko ma się wyjaśnić do końca roku.

 

- Dwa pozostałe też nie są europejskie. Punktem wyjścia do procesu wyboru gospodarza będą złożone do września wnioski. Potem nastąpi ich ocena i podjęcie decyzji. Będziemy walczyć, dusza sportowa jest u nas mocna. Chcemy pokazać, że Śląsk jest gotów do organizacji wielkich wydarzeń - oznajmił marszałek.

 

Dodał, że pod względem infrastruktury sportowej i transportowej region jest gotowy do przeprowadzenia tak dużej imprezy.

 

- My nie musimy nic budować. Procesy inwestycyjne są już za nami, a stadion i otaczający go park tworzą cudowny klimat - ocenił.

 

Kolejnym wyzwaniem organizacyjnym będą DME.

 

- Idziemy za ciosem. Przyjedzie osiem reprezentacji. Postaramy się to świetnie przygotować - zapowiada Chełstowski.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dwie polskie sztafety nadal walczą o igrzyska

 

MŚ 2025 mają się odbyć w sierpniu, więc nie powinno być problemów z pogodą. Podczas sztafetowych MŚ zawodnicy rywalizowali przy niskiej temperaturze i raczej późnojesiennej aurze.

 

- Zawsze jakaś niespodzianka może się zdarzyć, ale mrozu czy śniegu nie będzie. Maj na razie mamy wyjątkowo zimny. W drugim dniu zawodów pogoda była rzeczywiście straszna - podsumował marszałek województwa śląskiego.

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie