Prezes Jastrzębskiego Węgla: Turniej "Giganci Siatkówki" to dla nas prestiż

Siatkówka
Prezes Jastrzębskiego Węgla: Turniej "Giganci Siatkówki" to dla nas prestiż
Fot. PAP

- Udział w turnieju "Giganci Siatkówki" jest dla nas ważny. To dla nas prestiż, choć turniej jest też ważny z punktu widzenia procesu przygotowawczego do nowego sezonu. Jako Jastrzębski Węgiel też prowadzimy działalność charytatywną i cieszymy się, że możemy wpisać się w taki projekt - mówi prezes Jastrzebskiego Węgla, Adam Gorol.

Marta Ćwiertniewicz: Co dla klubu Jastrzębski Węgiel oznacza udział w takim turnieju jak "Giganci Siatkówki" - zarówno sportowo, jak i pozasportowo?

 

Adam Gorol: Jest to dla nas prestiż. od dobrych kilku lat uczestniczymy w tym turnieju i bardzo się cieszę, że możemy w nim uczestniczyć. Jest to ważne z punktu widzenia procesu przygotowawczego do nowego sezonu. To bardzo ważne, bo każdy sezon jest przygotowywany w taki sposób, że drużyna musi być napędzana po to, żeby była gotowa do wystartowania od pierwszego meczu - zarówno sportowo, jak i mentalnie. Taki turniej na pewno pomaga, bo rywale zawsze są trudni. To nie jest tak, że przyjeżdżają rywale przypadkowi. Jest Skra Bełchatów, są inni rywale i bardzo nam to pomaga z punktu widzenia sportowego, w podejściu do każdego kolejnego sezonu. Natomiast działalność charytatywną - jako Jastrzębski Węgiel - też prowadzimy. I cieszę się, że możemy się wpisać w taki projekt.

 

 

Czy zdaje pan sobie sprawę, że w tym roku wszystkie drużyny będą szczególnie nastawiać się na zespół Jastrzębskiego Węgla jako na mistrza Polski?

 

Tak. Mam tego świadomość. To będzie dla nas trudna rola. Oczywiście my w Jastrzębiu z jednej strony cieszymy się sukcesem, a z drugiej strony czujemy, że rośnie presja i oczekiwania. To jest normalne z punktu widzenia kibica i sponsora. Mamy świadomość tego, że będziemy teraz przyjeżdżać do rywali jako mistrz Polski, ale zrobimy wszystko, żeby się z tej roli godnie wywiązać.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Turniej Giganci Siatkówki to multum siatkarskich emocji"

 

W turnieju wezmą udział także zespoły tureckie. To też będzie dla was ważny sprawdzian przed tym sezonem?

 

Tak. Mam nadzieję, że nic już nam nie przeszkodzi w walce do kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Dobrze jest przygotować się turniejem do sezonu z rywalami z zagranicy czyli zawodnikami o różnych poziomach sportowych, a także różnym poziomie i stylu gry. Poza tym, że będzie to fajne widowisko - miejmy nadzieję, że z udziałem kibiców - to sportowo jak najbardziej na plus.

 

Marta Ćwiertniewicz, MB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze