Tokio 2020: Reprezentacja Indii w badmintonie nie weźmie udziału w kwalifikacjach

Inne
Tokio 2020: Reprezentacja Indii w badmintonie nie weźmie udziału w kwalifikacjach
fot. PAP
Reprezentacja Indii w badmintonie nie weźmie udziału w kwalifikacjach

Badmintonowa reprezentacja Indii nie weźmie udziału w kwalifikacjach olimpijskich w Malezji z powodu zakazu podróżowania. To oznacza, że może jej zabraknąć w igrzyskach w Tokio. To skutek pandemii koronawirusa, która zbiera teraz potworne żniwo w tym kraju.

Indyjskie ministerstwo sportu (SAI) poinformowało w czwartek, że Malezja nie wpuści zawodników z tego kraju. Powodem jest strach przeniesienia indyjskiej wersji Covid-19.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tysiące podpisów pod internetową petycją o odwołanie igrzysk

 

Malasia Open to jeden z dwóch ostatnich turniejów, w którym badmintoniści mogą zdobywać punkty do rankingu olimpijskiego. Impreza odbywa się w dniach 25-30 maja, a na liście startowej znaleźli się wszyscy czołowi zawodnicy z Indii.

 

- Ministerstwo zwróciło się do władz Malezji o umożliwienie startu indyjskim zawodnikom, ale rząd tego kraju odmówił - napisano w oficjalnym komunikacie.

 

Tylko w czwartek zanotowano w Indiach 412 262 zachorowań na Covid-19, a także rekordową liczbę zgonów - 3980. Liczba zakażonych przekroczyła w tym kraju 21 mln.

 

Już przełożenie India Open, które miało się odbyć między 11 a 16 maja było sporym ciosem dla zawodników, którzy liczyli na to, że u siebie wywalczą olimpijskie nominacje.

 

Kwalifikacje do Tokio zakończą się 15 czerwca. Ostatnim turniejem, który liczy się do rankingu są zawody w Singapurze zaplanowane od 1 czerwca.

NP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze