Zrobili to! Siatkarze LUK Politechniki Lublin wywalczyli awans do PlusLigi

Siatkówka
Zrobili to! Siatkarze LUK Politechniki Lublin wywalczyli awans do PlusLigi
fot. lkpslublin.pl
Siatkarze LUK Politechniki Lublin wywalczyli awans do PlusLigi

Siatkarze LUK Politechniki Lublin wywalczyli awans do PlusLigi! W finałowej rywalizacji Tauron 1. Ligi podopieczni Dariusza Daszkiewicza trzykrotnie pokonali BBTS Bielsko-Biała (3:0, 3:2 , 3:0) i dzięki temu dołączyli do siatkarskiej elity.

Od początku spotkania siatkarze z Lublina dyktowali warunki na boisku. Wypracowali sobie kilkupunktową przewagę (8:5, 11:7, 17:13) i z takim komfortem grali do stanu 20:19. Później bielszczanie jeszcze się zerwali, doszli rywali (23:23) i zgotowali emocjonującą końcówkę. Ostatecznie to podopieczni Daszkiewicza zrobili kolejny mały krok w kierunku awansu.

 

Drugą partię gospodarze rozpoczęli z wysokiego "c" (5:1). Punktowali do wyniku 14:11, po czym BBTS zabrał się za odrabianie strat. Doprowadzili do remisu 18:18, walczyli, jednak to przeciwnicy byli skuteczniejsi. Lublinianie lepiej radzili sobie w przyjęciu i w ataku. Podkręcali tempo, bardzo dobrze grali w bloku, mocno zagrywali i zakończyli seta 25:19.

 

ZOBACZ TAKŻE: Niecodzienny wyczyn siatkarza! W polskiej lidze jak w... Korei

 

Trzecia odsłona była najbardziej wyrównana. Na samym początku toczyła się punkt za punkt, po czym przyjezdni wyszli na pierwsze dwupunktowe prowadzenie (13:11). Rywale jednak szybko wyrównali wynik i wypracowali przewagę. Gracze z Bielska-Białej mieli spore problemy z dokładnym przyjęciem zagrywki, co mocno ograniczyło wyprowadzenie akcji z pierwszej piłki. Rozkręceni gospodarze

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez LUK Politechnika Lublin 🏐💛🖤🐐 (@luk_politechnika_lublin)

 

Przypomnijmy, że drużyna, która zajmie pierwsze lub drugie miejsce w klasyfikacji końcowej Tauron 1. Ligi i spełni wymogi "Regulaminu Profesjonalnego Współzawodnictwa PLS", zostanie dopuszczona do udziału w rozgrywkach PlusLigi w sezonie 2021/22.

 

– Procedura jest taka, że w pierwszej kolejności decyduje wynik sportowy. Mistrz Tauron 1. Ligi będzie miał prawo zastąpienia w PlusLidze drużyny MKS Będzin – powiedział w magazynie #7strefa Dyrektor Działu Komunikacji PLS Kamil Składowski.

 

LUK Politechnika Lublin - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:23, 25:19, 25:20)

 

LUK: Pawel Rusin, Jakub Ziobrowski, Wojciech Sobala, Grzegorz Pająk, Konrad Stajer, David Mehić, Neven Majstorović (libero) oraz Kamil Durski, Kamil Szaniawski, Szymon Seliga, Jakub Wachnik, Radosław Sterna, Rafał Cabaj (libero).

 

BBTS: Jarosław Macionczyk, Wojciech Siek, Sergii Kapelus, Bartosz Cedzyński, Oleg Krikun, Michał Makowski, Kajetan Marek (libero) oraz Damian Czetowicz, Luciano Vicentin, Adrian Hunek, Tomasz Piotrowski, Bartłomiej Oniszk, Paweł Gryc, Dominik Jaglarski (libero).

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie