Fortuna 1 Liga: Skromne zwycięstwo Radomiaka! "Łysy" pogrążył Zagłębie

Piłkarze Radomiaka mogli cieszyć się ze zwycięstwa w Sosnowcu.

W piątkowym meczu 29. kolejki Fortuna 1 Ligi ekipa Radomiaka Radom wygrała w Sosnowcu z Zagłębiem 1:0. Jedynego gola strzelił, pieszczotliwe nazwany przez współkomentującego to spotkanie Janusza Kudybę "łysym" Piotr Polczak, który zanotował trafienie samobójcze.

Było to bardzo ważne spotkanie dla obu drużyn. Radomiak przed tym meczem plasował się na trzecim miejscu w tabeli z takim samym dorobkiem, co wicelider GKS Tychy. Radomianie walczą o bezpośredni awans do PKO BP Ekstraklasy, dlatego byli zdecydowanym faworytem w konfrontacji z broniącym się przed spadkiem Zagłębiem Sosnowiec, które po 28 meczach znajdowało się na przedostatniej lokacie z zaledwie trzema "oczkami" przewagi nad zamykającym stawkę GKS-em Bełchatów.

Na boisku nie było jednak widać sporej różnicy punktowej jaka dzieli obie ekipy. Mecz mógł się podobać, ponieważ piłkarze jednej i drugiej drużyny stwarzali sobie kilka dogodnych sytuacji, lecz za każdym razem brakowało skuteczności. Dobrze dysponowani byli też bramkarze.

Zwłaszcza pierwsza połowa była interesująca i toczona w szybkim tempie. To jednak w drugiej części padła bramka. Już w 47. minucie, niefortunnie do własnej bramki trafił Piotr Polczak, który próbował wybić piłkę głową za linię końcową po dośrodkowaniu futbolówki z lewego skrzydła. Czujnością wykazał się współkomentujący to spotkanie z Marcinem Feddkiem, Janusz Kudyba, która zauważył, że gola samobójczego strzelił "łysy głową".

Stracona bramka mocno podcięła skrzydła zawodnikom Zagłębia. Mimo minimalnie większego posiadania piłki i niewielkiej przewagi w sytuacjach bramkowych, przyjezdni kontrolowali przebieg wydarzeń. Oglądaliśmy kilka niecelnych uderzeń oraz sporo sytuacji stykowych.

W samej końcówce Zagłębie dążyło do wyrównania za wszelką cenę, ale bardzo dobrze w obronie radzili sobie radomianie, którzy dowieźli skromne zwycięstwo. Dzięki temu Radomiak umocnił się w czołówce tabeli, natomiast sosnowiczanie wciąż muszą drżeć o uniknięcie degradacji.

We wcześniej zakończonym meczu Odra Opole pokonała Puszczę Niepołomice 1:0. Gospodarz zdobyli bramkę w 80. minucie za sprawą Piotra Żemło.

Zagłębie Sosnowiec - Radomiak Radom 0:1 (0:0)
Bramka: Piotr Polczak 47 sam.

Skrót meczu w załączonym materiale wideo.