Kwalifikacje do ME siatkarzy 2021: Szwajcaria - Albania. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Pora na drugi mecz kwalifikacji do ME siatkarzy w grupie E. W piątkowy wieczór na boisko wybiegną reprezentacje Szwajcarii i Albanii, które powalczą o pierwszą wygraną. Relacja i wynik na żywo od godziny 20.00 na Polsatsport.pl.

Siatkarze w grupie E rozgrywają dwa turnieje kwalifikacyjne. Pierwszy, który rozpoczął się w czwartek (6-8 maja), odbywa się w słowackiej Nitrze, a drugi - w rumuńskim Ploeszti (14-16 maja).

 

Za reprezentacjami Szwajcarii i Albanii już jeden mecz i - w obu przypadkach - przegrany. Szwajcarzy ulegli 0:3 Słowacji, z kolei Albania z takim samym wynikiem poległa w starciu z Rumunią. W związku z tym będzie to bardzo ważne starcie dla obu drużyn, które nie mogą pozwolić sobie na kolejną porażkę.  

 

ZOBACZ TAKŻE: Z kim polscy siatkarze zagrają w ME? Znamy termin losowania grup

 

W mistrzostwach Europy siatkarzy zagrają 24 reprezentacje. Czechy, Estonia, Finlandia oraz Polska – jako gospodarze; Serbia, Słowenia, Francja, Rosja, Włochy, Ukraina, Niemcy i Belgia – jako czołowe drużyny ME 2019 miały zapewniony udział w turnieju finałowym bez eliminacji.


Pozostałe drużyny o awans do finałów ME 2021 rywalizują w kwalifikacjach. Przepustkę wywalczą zwycięzcy grup oraz pięć (z siedmiu) drużyn z drugich miejsc z najlepszym bilansem.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Szwajcaria - Albania od godziny 20.00 na Polsatsport.pl.

agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze