Kwalifikacje ME siatkarzy 2021: Węgry - Norwegia. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Czas na kolejny mecz kwalifikacji ME siatkarzy. Reprezentacje Węgier i Norwegii zmierzą się w ramach rywalizacji w grupie G. Kto wyjdzie zwycięsko z tego spotkania? Relacja i wynik na żywo od godziny 19.00 na Polsatsport.pl.

Na siatkarzy w grupie G czekają dwa turnieje kwalifikacyjne. Pierwszy, rozpoczynający się właśnie w piątek (7-9 maja), odbywa się w Budapeszcie, a drugi - w portugalskim Matosinhos (14-16 maja).

 

Reprezentacje biorące udział w piątkowym meczu nie należą do najmocniejszych. Żadnej z nich nie udało się przebrnąć przez kwalifikacje do poprzednich mistrzostw Europy, obie też mają bardzo niekorzystny bilans meczów. Węgrzy po raz ostatni triumfowali dokładnie dwa lata temu, wygrywając z Bośnią i Hercegowiną, z kolei Norwegowie - w styczniu 2019 roku, pokonując kadrę Gruzji.

 

ZOBACZ TAKŻE: Z kim polscy siatkarze zagrają w ME? Znamy termin losowania grup

 

W mistrzostwach Europy siatkarzy zagrają 24 reprezentacje. Czechy, Estonia, Finlandia oraz Polska – jako gospodarze; Serbia, Słowenia, Francja, Rosja, Włochy, Ukraina, Niemcy i Belgia – jako czołowe drużyny ME 2019 miały zapewniony udział w turnieju finałowym bez eliminacji.


Pozostałe drużyny o awans do finałów ME 2021 rywalizują w kwalifikacjach. Przepustkę wywalczą zwycięzcy grup oraz pięć (z siedmiu) drużyn z drugich miejsc z najlepszym bilansem.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Węgry - Norwegia od godziny 19.00 na Polsatsport.pl.

agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze