Tokio 2020: Magomedmurad Gadżijew wywalczył bilet na IO

Magomedmurad Gadżijew wywalczył bilet do Tokio.

Magomedmurad Gadżijew wywalczył w Sofii prawo startu w olimpijskim turnieju w stylu wolnym w Tokio. Zawodnik AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski wygrał w Sofii światowy turniej w wadze 65 kg. W finale Gadżijew pokonał bez walki kontuzjowanego Greka Giorgiosa Pilidisa.

Paszporty do olimpijskiej rywalizacji w stolicy Japonii zdobyli w Sofii tylko finaliści sześciu kategorii wagowych.

Biało-czerwoni mogą w igrzyskach startować w dwóch wagach. Wcześniej do turnieju awansował z mistrzostw świata w 2019 roku Kamil Rybicki (Mazowsze Teresin) startujący w wadze 74 kg.

Trzecie lokaty przypadły w Sofii: Zbigniewowi Baranowskiemu (AKS Białogard) w wadze 86 kg, Radosławowi Baranowi (Grunwald Poznań) w 97 kg oraz jego bratu Robertowi (Ceramik Krotoszyn) w 125 kg.

Wyniki światowego turnieju kwalifikacyjnego w stylu wolnym

waga 57 kg (startowało 25 zawodników, bez reprezentanta Polski)
o pierwsze Yuhi Takahashi (Japonia) - Bechbajar Erdenebat (Mongolia) 1:0
o trzecie Taras Markowycz (Ukraina) - Giorgi Ediszeraszwili (Azerbejdżan) walkower
          Reineri Ortega (Kuba) - Razvari Kovacs (Rumunia) walkower

waga 65 kg (startowało (28 zawodników)
o pierwsze Magomedmurad Gadżijew (Polska) - Giorgios Pilidis (Grecja) walkower, kontuzja Greka
o trzecie Niurgun Skriabin (Białoruś) - Jordan Oliver (USA) walkower
          Davit Habat (Słowenia) - Wber Munoz (Wenezuela) walkower

waga 74 kg (startowało 30 zawodników, bez Polaka)
o pierwsze Magomedchabib Kadimagomedow (Białoruś) - Wasyl Mychajłow (Ukraina)  6:2
o trzecie Tajmuraz Sałkazanow (Słowacja) - Arsałan Budażapow (Kirgistan) 5:2
          Mitchell Louis Feinsilver (Izrael) - Aimar Andruse (Estonia) 4:2