Piękny gest Igi Świątek i Huberta Hurkacza. Rozegrają charytatywny mecz w Polsce

Tenis
Piękny gest Igi Świątek i Huberta Hurkacza. Rozegrają charytatywny mecz w Polsce
fot. PAP
Iga Świątek i Hubert Hurkacz rozegrają charytatywny mecz.

Iga Świątek i Hubert Hurkacz pojawią się w Gdyni. Pokazowy mecz gry mieszanej z udziałem najlepszych polskich tenisistów otworzy 13 lipca jedyny odbywający się w Polsce turniej WTA 250, a dochód przeznaczony zostanie na wybrany przez nich cel charytatywny.

Po triumfach w Roland Garros oraz w Miami Open Świątek i Hurkacz po raz pierwszy wystąpią w Polsce. Ten duet zagra na kortach Klubu Tenisowego Arka w pokazowym i charytatywnym meczu miksta, a dochód z biletów przekazany zostanie na wskazany przez zawodników cel.

 

ZOBACZ TAKŻE: ATP w Madrycie: Nadal odpadł w ćwierćfinale

 

W uroczystym dniu otwarcia imprezy zaplanowano także wspólny trening polskich tenisowych gwiazd z dziećmi, przewidziano również licytację singlowego tie-breaka. Zwycięzcy finansowej rywalizacji zmierzą się na korcie ze Igą i Hubertem, którzy prosto z Gdyni udadzą się na igrzyska do Tokio.

 

Pierwsza edycja WTA 250 odbędzie się w dniach 17 - 25 lipca. W tym roku pula nagród wynosi 235 tysięcy dolarów. W turnieju głównym wystąpią 32 tenisistki oraz 16 par deblowych, ponadto 16 zawodniczek zagra w eliminacjach.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie