PlusLiga: Ogromne zmiany w Indykpolu AZS Olsztyn

Siatkówka
PlusLiga: Ogromne zmiany w Indykpolu AZS Olsztyn
fot. Cyfrasport
Z Indykpolem AZS pożegnało się dziesięciu siatkarzy, wśród nich mistrz świata Damian Schulz.

Przed kolejnym sezonem PlusLigi z drużyną Indykpolu AZS Olsztyn żegnają się: Damian Schulz, Wojciech Żaliński, Przemysław Stępień, Ruben Schott, Dmytro Teryomenko, Javier Concepcion, Remigiusz Kapica, Dawid Woch, Nikodem Wolański i Kamil Droszyński.

O zmianach kadrowych poinformował w piątek klub z Olsztyna. Jak zaznaczono w komunikacie, "nie jest znana przyszłość Jakuba Czerwińskiego, który pomimo ważnego kontraktu z olsztyńskim zespołem, może zostać wypożyczony".

 

Zobacz także: Daniel Castellani pozostanie trenerem Indykpolu AZS Olsztyn

 

– W imieniu władz klubu chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom za reprezentowanie barw Indykpolu AZS Olsztyn. Życzę powodzenia w kolejnych etapach siatkarskiej kariery – przekazał prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA Tomasz Jankowski.

 

Żaliński spędził w Olsztynie dwa sezony. Zawodnik grający na pozycji przyjmującego wystąpił w 51 meczach, zdobywając 644 punktów, pięciokrotnie otrzymał statuetkę MVP dla najlepszego zawodnika spotkania.

 

 

Schulz w minionym sezonie zdobył najwięcej punktów w całym zespole. Atakujący akademików w ośmiu spotkaniach zdobył 365 punktów. Otrzymał cztery statuetki MVP.

 

Stępień zaczynał miniony sezon jako drugi rozgrywający, ale po pierwszych kolejkach przekonał do siebie trenera, pozostając do końca sezonu "jedynką" na rozegraniu.

 

Schott, który zwyciężył w klasyfikacji przyjmujących PlusLigi, z dokładnością 59,73 proc., miał decydujący wpływ na siłę defensywną olsztyńskiego zespołu. W 28 spotkaniach zdobył 265 punktów i jedną statuetkę MVP.

 

Teryomenko był najlepszym blokującym Indykpolu AZS. Ukraiński środowy zdobył w sumie 184 punkty, z czego 38 blokiem. Ukrainiec spędzi przyszły sezon we francuskim Tours.

 

Z kolei kubański środkowy Concepcion będzie zawodnikiem francuskiego Stade Poitevin Poitiers. W barwach Indykpolu wystąpił w 18 spotkaniach, zdobywając 177 punktów i jedną statuetkę MVP.

 

Z drużyny odchodzi również Kapica, który spędził w Olsztynie dwa sezony i tutaj debiutował na parkietach PlusLigi. Był drugim atakującym, w 35 meczach zdobył 160 punktów.

 

Z zespołem żegnają się też Wolański, który do olsztyńskiego zespołu dołączył pod koniec stycznia, oraz Woch i Droszyński, który w połowie minionego sezonu został wypożyczony do niemieckiego Netzhoppers KW.

 

Siatkarze Indykpolu zakończyli ostatni sezon PlusLigi na 10. pozycji w tabeli.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie