Tokio 2020: Karol Robak stracił szansę na występ na igrzyskach

Inne
Tokio 2020: Karol Robak stracił szansę na występ na igrzyskach
fot. PAP
Karol Robak stracił szansę na występ na IO w Tokio.

Taekwondzista Karol Robak (O.Ś. AZS Poznań) nie wystąpi na igrzyskach olimpijskich w Tokio. W turnieju kwalifikacyjnym rozgrywanym w Sofii w kategorii 80 kg 23-letni zawodnik odpadł w pierwszej rundzie, przegrywając z Mołdawianinem Aaronem Cookiem 18:23.

Robak to uczestnik igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie wystartował jako niespełna 19-letni zawodnik i zajął dziewiąte miejsce. Miesiąc temu stolica Bułgarii okazała się dla niego bardzo szczęśliwa, bowiem zdobył tu złoty medal mistrzostw Europy, tyle że w nieolimpijskiej kategorii - 74 kg.

 

ZOBACZ TAKŻE: Laurel Hubbard może zostać pierwszym transpłciowym sportowcem

 

W Sofii rywalizował w wadze 80 kg i już w pierwszej rundzie musiał uznać wyższość rywala. Pochodzący z Wielkiej Brytanii, a reprezentujący Mołdawię Cook wygrał 23:18, choć jeszcze pod koniec drugiej rundy Polak wygrywał 9:5.

 

W Bułgarii o przepustki olimpijskie będzie jeszcze walczyć czterech polskich reprezentantów - w sobotę wystąpią Patrycja Adamkiewicz (AZS AWF Warszawa) w wadze 57 kg oraz Mateusz Szczęsnowski (AZS AWF Kraków) w wadze 68 kg. Z kolei zawodnicy AZS AWF Warszawa Maciej Kęsicki (kat. 75 kg) oraz Wojciech Gołaski (+75 kg) w niedzielę będą rywalizować o kwalifikację do tegorocznej paraolimpiady, podczas której po raz pierwszy będzie rozgrywany turniej taekwondo.

 

Polska ma obecnie tylko jedną kwalifikację olimpijską. Na podstawie rankingu uzyskała ją Aleksandra Kowalczuk (O.Ś. AZS Poznań).

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Magazyn CLIP - 18.10.2016

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie