Tokio 2020: Trzej Polacy powalczą w Sofii o trzecie miejsce, żaden nie ma już szans na bilet

Zbigniew Baranowski jest jednym z trzech Polaków, którzy pozostają w walce o trzecie miejsce.

Zbigniew Baranowski, Radosław Baran i Robert Baran walczyć będą o trzecie miejsce w sofijskim turnieju kwalifikacyjnym zapaśników do igrzysk w Tokio w stylu wolnym. Paszporty olimpijskie zdobędą w Sofii jednak tylko finaliści.

Wśród nich znalazł się Magomedmurad Gadżijew (AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski), który w finale kategorii 65 kg zmierzy się z Georgiosem Pilidisem z Grecji.

Rywalem Zbigniewa Baranowskiego (AKS Białogard) walce o trzecią lokatę w kategorii 86 kg będzie Tajmuraz Naskidaeva (Hiszpania).

Radosław Baran (Grunwald Poznań) zmierzy się w kategorii 97 kg z Walerym Andryjcewem (Ukraina), a jego brat Robert (Ceramik Krotoszyn) w najcięższej wadze 125 kg z Danielem Lighetim (Węgry).

Przed szansą walczenia olimpijskiego paszportu stoi w Sofii brązowa medalistka zakończonych 25 kwietnia w Warszawie mistrzostw Europy Anna Łukasiak (AZS AWF Warszawa). Do pełni szczęścia brakuje zawodnicze z bielańskiego klubu tylko sukcesu w półfinałowym pojedynku w wadze 50 kg, w którym zmierzy się z Seemą Seemą z Indii.

Wcześniej Polka w 1/8 finału zwyciężyła Meng Hsuan Hsieh z Tajwanu 9:0 oraz w ćwierćfinale Dauletbike Jachszymuratową z Uzbekistanu 2:0.

Aleksandra Wólczyńska (Grunwald Poznań) pokonała w kwalifikacjach Ainę Temirtassową (Kazachstan) 10:0, a potem w 1/8 finału uległa Berthe Etane Ngolle z Kamerunu 7:10.

Natalia Strzałka (Slavia Ruda Śląska) w 1/8 finału rywalizacji w kategorii 68 kg musiała uznać wyższość Niski Niski (Indie) przegrywając 1:12.

Ostatnia z podopiecznych trenera kadry narodowej Piotra Krajewskiego Patrycja Sperka (Unia Racibórz) po wygranej w 1/8 finału wagi 76 kg z Aikaterini Erini Patsiavą (Grecja) 5:0, przegrała w ćwierćfinale z Marią Jose Acostą (Wenezuela) 2:7.