Diamentowa Liga: Rywalizacja tyczkarzy może zdominować mityng w Gateshead

Inne
Diamentowa Liga: Rywalizacja tyczkarzy może zdominować mityng w Gateshead
fot. Cyfrasport
Rywalizacja tyczkarzy może zdominować mityng w Gateshead.

Pierwszy w tym roku mityng Diamentowej Ligi, 23 maja w Gateshead, zostanie zdaniem szwedzkich mediów zdominowany przez konkurs skoku o tyczce, w którym spotkają się trzej czołowi zawodnicy tej dyscypliny na świecie: Armand Duplantis, Piotr Lisek i Sam Kendricks.

Szwedzki kanał telewizji publicznej SVT przypomniał, że Gateshead zapisało się już w historii tyczki, bowiem właśnie tam Jelena Isinbajewa poprawiała dwa razy rekord świata.

 

ZOBACZ TAKŻE: Therese Johaug pobiegnie w sobotę po minimum olimpijskie na 10 000 metrów

 

Występ w mityngu Diamentowej Ligi będzie pierwszym startem Duplantisa na ziemi brytyjskiej od lutego 2019, kiedy w Glasgow poprawił halowy rekord świata uzyskując 6.18, o centymetr więcej od własnego rekordu ustanowionego tydzień wcześniej w Toruniu (6.17).

 

Szwedzkie media podkreślają, że będzie to "spotkanie na szczycie” trzech bohaterów mistrzostw świata w Doha z 2019, kiedy to właśnie ci tyczkarze zajęli całe podium. Na najwyższym stanął Kendricks, środkowe zajął Duplantis, a najniższe Lisek.

 

- Słyszałem o wyczynach Isinbajewej i czuję, że tutaj będzie można wysoko latać. Rywalizacj naszej trójki, stumulującej się wzajemnie, może być bardzo ciekawa. Samotne starty są zupełnie inne, a tutaj będziemy sami w naszym świecie - powiedział Duplantis SVT.

 

W planach Szweda przed olimpiadą w Tokio są, poza Gateshead, starty mityng w holenderskim Hengelo 6 czerwca i 4 lipca w Sztokholmie.

NP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie