Fortuna 1 Liga: GKS Bełchatów na kolanach po porażce z Arką Gdynia! Kuriozalny gol samobójczy

GKS Bełchatów na kolanach po porażce z Arką Gdynia

W sobotnim meczu 29. kolejki Fortuna 1 Ligi ekipa Arki Gdynia wygrała w Bełchatowie z GKS-em 3:0 i umocniła się w czołówce tabeli, podczas gdy gospodarze nadal zamykają ligową stawkę. Przyjezdni znakomicie spisali się zwłaszcza w drugiej połowie.

Zdecydowanymi faworytami tego spotkania byli finaliści Fortuna Pucharu Polski, którzy walczą o awans do PKO BP Ekstraklasy i wciąż mogą to uczynić poprzez bezpośrednią promocję. Podopieczni Dariusza Marca w ostatnich tygodniach spisują się znakomicie i chcieli to udowodnić w starciu z niżej notowanym GKS-em Bełchatów, który zamyka ligową stawkę i jest obecnie głównym kandydatem do spadku.

W pierwszej połowie niewiele się działo, chociaż przewaga była po stronie gości. Brakowało jednak skuteczności pod bramką GKS-u i dlatego do przerwy oba zespoły schodziły z wynikiem bezbramkowym.

Zupełnie inaczej wyglądała druga połowa, w której byliśmy świadkami wielu ciekawych sytuacji i przede wszystkim goli. Zaczęło się od 51. minuty i kuriozalnego trafienia samobójczego autorstwa Waldemara Gancarczyka, który próbując wyegzekwować piłkę, sprawił, że futbolówka efektownym lobem zaskoczyła stojącego w bramce golkipera gospodarzy.

To mocno podcięło skrzydła bełchatowianom, a dodało animuszu rywalom, którzy poszli za ciosem. W efekcie w 68. minucie prowadzenie podwyższył Maciej Rosołek, który był świetnie ustawiony w polu karnym i z kilku metrów wykorzystał dobitkę po uderzeniu Fabiana Hiszpańskiego.

Na domiar złego dla GKS-u, od 75. minuty piłkarze tej drużyny grali w osłabieniu, ponieważ czerwoną kartkę ujrzał Mateusz Bartków za faul w polu karnym na Rosołku. Sędzia bez cienia wątpliwości wskazał na wapno, a jedenastkę wykorzystał Juliusz Letniowski.

Gra toczyła się pod dyktando Arki, która wygrała 3:0 i mozolnie zbliża się do ligowego podium. GKS Bełchatów nadal traci trzy punkty do przedostatniego Zagłębia Sosnowiec.

GKS Bełchatów - Arka Gdynia 0:3 (0:0)
Bramki: Gancarczyk 51 (s), Rosołek 68, Letniowski 75