Fortuna 1 Liga: Niespodzianka w Niecieczy. Lider pokonany!

Miedź Legnica pokonała lidera tabeli Bruk-Bet Termalikę Nieciecza.

Sensacja w sobotnim meczu Fortuna 1 Ligi! Miedź Legnica pokonała lidera tabeli Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 2:0. Choć to gospodarze dominowali w tym spotkaniu, nie potrafili znaleźć sposobu na rywali.

Mecz zdecydowanie lepiej otworzyli właśnie podopieczni Mariusza Lewandowskiego, którzy dużo częściej utrzymywali się przy piłce. Wydawało się, że to lider tabeli, który ewidentnie dominował, jako pierwszy wpakuje futbolówkę do bramki rywali. Okazało się, że nie! To goście wykorzystali okazję, już w 35. minucie obejmując prowadzenie. Trafienie na koncie Miedzi zanotował Michał Bednarski, wychowanek Chrobrego Głogów. To była intensywna końcówka pierwszej części spotkania, ale mimo prób żadnej z ekip nie udało się już zmienić wyniku.

W drugiej połowie to dalej "Słoniki" dyktowały tempo spotkania i to one częściej szukały szans na strzelenie gola. W obu ekipach nie brakowało zmian i to właśnie zawodnik, który po przerwie dołączył do drużyny, zdobył bramkę. Znowu dla Miedzi! W 83. minucie gola strzelił Joan Roman i to on ustalił wynik spotkania.

Przegrana w żaden sposób nie wpłynęła na zmianę pozycji Bruk-Betu, który wciąż pewnie okupuje miejsce lidera. Trzy punkty są za to niezwykle cenne dla gości, bo dalej liczą się w walce o strefę barażową. Po sobotnim meczu tracą cztery oczka do szóstego ŁKS Łódź.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Miedź Legnica 0:2 (0:1)

Bramki: Michał Bednarski 35, Joan Roman 83