La Liga: FC Barcelona bezbramkowo zremisowała z Atletico Madryt

Leo Messi miał kilka szans na zdobycie gola.

FC Barcelona podzieliła się punktami w spotkaniu z Atletico Madryt. Na Camp Nou padł remis 0:0. Kwestia tego, która drużyna sięgnie po mistrzostwo Hiszpanii wciąż pozostaje sprawą otwartą.

Pierwsze 45 minut było bardzo spokojne. Obie drużyny stworzyły sobie po jednej dogodnej sytuacji. Najbliżej zdobycia gola dla Barcelony był Leo Messi, zaś dla Atletico Yannick Carrasco.  W 26. minucie z powodu kontuzji plac gry musiał opuścić Sergio Busquets. Zastąpił go Ilaix Moriba.

Po zmianie stron pierwszy kwadrans również był dość niemrawy w wykonaniu zespołów. Dopiero w 63. minucie niezłą okazję do zdobycia gola miał Moriba, ale jego strzał został zablokowany przez obrońcę "Los Colochoneros". Kilka minut później bliski pokonania Oblaka strzałem z rzutu wolnego był Messi.

Blaugrana nie ustawała w atakach. W 70. minucie do siatki trafił Ronald Araujo, ale wówczas chorągiewka sędziego asystenta powędrowała do góry. Urugwajczyk był na ofsajdzie. Po tej sytuacji gra znowu uległa spowolnieniu. Jedni i drudzy próbowali przedrzeć się przez defensywę rywali. W 85. minucie kapitalną okazję do zdobycia gola miał Ousmane Dembele. Francuz otrzymał dośrodkowanie ze skrzydła od Jordiego Alby i oddał strzał głową, po którym piłka przefrunęła nad poprzeczką.

W 90. minucie gry Barcelona miał rzut wolny z bardzo dobrej pozycji. Do piłki podszedł Messi. Argentyńczyk jednak nieznacznie chybił. Wynik meczu już się nie zmienił. Starcie zakończyło się rezultatem 0:0.

FC Barcelona - Atletico Madryt 0:0

FC Barcelona: Marc-Andre Ter Stegen - Oscar Mingueza (46' Ronald Araujo), Gerard Pique, Clement Lenglet - Sergio Busquets (32' Ilaix Moriba) - Sergino Dest, Frenkie de Jong, Pedri, Jordi Alba - Lionel Messi, Antoine Griezmann

Atletico Madryt: Jan Oblak - Kieran Trippier, Stefan Savić, Felipe, Mario Hermoso - Yannick Carrasco, Koke, Marcos Llorente, Thomas Lemar (13' Saul) - Angel Correa (73' Geoffrey Kondogbia), Luis Suarez.

Żółte kartki: Saul Niguez (Atletico Madryt), Ilaix Moriba (FC Barcelona), Felipe (Atletico Madryt), Koke (Atletico Madryt)

Sędzia: Antonio Mateu Lahoz.