Natalia Pereira kontuzjowana. Poważne osłabienie reprezentacji Brazylii przed siatkarską Ligą Narodów

Siatkówka
Natalia Pereira kontuzjowana. Poważne osłabienie reprezentacji Brazylii przed siatkarską Ligą Narodów
fot. Cyfrasport
Poważne osłabienie reprezentacji przed siatkarską Ligą Narodów.

Jak poinformował Brazylijski Związek Piłki Siatkowej (CBV), podczas przygotowań reprezentacji siatkarek kontuzji doznała przyjmująca Natalia Pereira. Uraz wykluczy zawodniczkę z gry na kilka tygodni, co oznacza, że nie zagra ona w pierwszych meczach Ligi Narodów.

Natalia Pereira uczestniczyła w przygotowaniach reprezentacji w mieście Saquarema. W piątek, w trakcie jednego z treningów złamała palec lewej ręki. Oznacza to, że zawodniczka nie wystąpi w pierwszych meczach Ligi Narodów we włoskim Rimini.

 

Zobacz także: Terminarz meczów reprezentacji Polski siatkarek w Lidze Narodów 2021

Przyjmująca będzie jednak w drużynie i zagra najprawdopodobniej po drugim tygodniu zawodów. Do treningów ma wrócić za dwa tygodnie, ale nie będzie wówczas jeszcze mogła wykonywać bloków.

 

– Natalia prawdopodobnie przejdzie zabieg chirurgiczny w celu skorygowania złamania piątego palca lewej ręki. Mamy prognozę, że za dwa tygodnie wróci do treningu, by kontynuować fizyczną i techniczną pracę, która była przez nią wykonywana – powiedział lekarz brazylijskiej kadry dr Julio Nardelli.

 

32-letnia Natalia Pereira to mistrzyni olimpijska z Londynu (2012) i dwukrotna medalistka mistrzostw świata. W poprzednim sezonie reprezentowała barwy Dinamo Moskwa, wcześniej grała w lidze brazylijskiej, a także w tureckich klubach Fenerbahce i Eczacibasi. W przyszłym sezonie ma zagrać w Italii, w ekipie Savino Del Bene Scandicci.

 

Reprezentacja Brazylii w swym pierwszym meczu tegorocznej edycji Ligi Narodów zmierzy się z reprezentacją Kanady. Spotkanie ma zostać rozegrane we wtorek 25 maja. Konfrontację Brazylijek z reprezentacją Polski zaplanowano na sobotę 12 czerwca.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze