Perugia walczy o pozyskanie Nimira Abdela Aziza. Przebiła ofertę Modeny!

Siatkówka
Perugia walczy o pozyskanie Nimira Abdela Aziza. Przebiła ofertę Modeny!
fot. CEV
Perugia walczy o pozyskanie Nimira Abdela Aziza.

Tego roku kluby siatkarskie wyjątkowo szybko rozpoczęły budowanie składów na następny sezon, a po zakończeniu rozgrywek ligowych na dobre rozkręciły wyścig zbrojeń. O kolejne wzmocnienie walczy Sir Safety Conad Perugia, która ma na celowniku jednego z najlepszych atakujących na świecie - Nimira Abdela Aziza. Problem w tym, że siatkarz z Niderlandów prowadzi już rozmowy drużyną Leo Shoes Modena, a do tego w marcu przedłużył kontrakt z Itas Trentino.

Nie tak dawno w mediach pojawiła się informacja, że Leo Shoes próbuje pozyskać holenderskiego atakującego. Nikogo nie dziwi ten fakt, bowiem drużyna z Modeny robi personalne trzęsienie ziemi. Na ten moment sfinalizowała już kontrakty z takimi gwiazdami jak Earvin N'Gapeth czy Bruno Rezende. Na tym z pewnością nie poprzestanie. Na liście marzeń ma również Abdela Aziza, jednak do wyścigu o jednego z najlepszych atakujących na świecie włączyła się Perugia.

 

ZOBACZ TAKŻE: Sir Safety Perugia nie chce oddać Wilfredo Leona

 

Jak poinformował zawsze świetnie poinformowany włoski dziennikarz Gian Luca Pasini, prezes klubu Gino Sirci przebił ofertę Modeny, która do tej pory prowadziła rozmowy z Holendrem.

 

Przypomnijmy też, że na początku marca atakujący przedłużył kontrakt z Trentino do 2024 roku, ale gdy w grę wchodzą ogromne pieniądze, wszystko się jeszcze może zmienić.

 

Siatkarz z Niderlandów jest jedną z jaśniejszych postaci włoskiej SuperLegi. Świadczy o tym choćby nawet kilka rekordów, które zaliczył w barwach drużyny z Trydentu. Mowa tu m.in. o największej liczbie punktów zdobytych w debiucie (23), największej liczbie asów serwisowych w jednym meczu (9), czy największej liczbie tytułów MVP w meczach w ciągu jednego miesiąca (4). Do tego był najlepiej punktującym zawodnikiem Trentino w Lidze Mistrzów. Zdobył 188 punktów w 13 meczach. Nic więc dziwnego, że o byłego rozgrywającego ZAKSY biją się największe kluby Italii.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze