PKO BP Ekstraklasa: Remis w meczu Lechii z Cracovią

Remis w meczu Lechii z Cracovią.

Lechia Gdańsk i Cracovia zremisowały w meczu 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Był to ostatni w tym sezonie występ Lechii na własnym stadionie. W 15 spotkaniach odnotowała sześć zwycięstw, trzy remisy oraz sześć porażek. Z kolei "Pasy" po raz ostatni wystąpiły w roli gości - ich bilans to dwie wygrane, osiem remisów i pięć przegranych.

W pierwszej połowie meczu lepiej zaprezentowała się drużyna gości. W 25. minucie udowodniła to golem strzelonym przez Cornela Rapę. Piłka po dośrodkowaniu Słowaka Michala Siplaka z rzutu rożnego trafiła na głowę Rodina, ten odegrał ją do rumuńskiego obrońcy, który z trzech metrów nie dał szans bramkarzowi Lechii.

Pięć minut później mogło być już 2:0 dla Cracovii, ale Portugalczyk Luis Rocha w dobrej pozycji, mając przed sobą tylko Dusana Kuciaka, strzelił minimalnie koło słupka.

Gdańszczanie w pierwszej odsłonie meczu grali niedokładnie, nie umieli wypracować klarownych okazji do strzelenia bramki. Jedyne celne, ale niegroźne uderzenie na bramkę Karola Niemczyckiego oddał w siódmej minucie Conrado.

W drugiej połowie gospodarze dominowali już na boisku, czego efektem była bramka głową Flavio Paixao strzelona w 69. minucie po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Macieja Gajosa. Lechiści już do końca szturmowali bramkę Cracovii próbując zdobyć zwycięskiego gola, ale ich atakom brakowało wykończenia.

Lechia Gdańsk - Cracovia 1:1 (0:1)

Bramki: Flavio Paixao 69 - Cornel Rapa 25

Żółte kartki: Jarosław Kubicki, Conrado, Kenny Saief, Omran Haydary - Michal Siplak, Sylwester Lusiusz

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Mecz bez udziału publiczności.

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Karol Fila, Bartosz Kopacz, Mario Maloca (89. Michał Nalepa), Conrado (65. Mateusz Żukowski) - Joseph Ceesay (65. Omran Haydary), Maciej Gajos (79. Zarko Udovicic), Tomasz Makowski, Jarosław Kubicki, Kenny Saief (46. Rafał Pietrzak) - Flavio Paixao.

Cracovia: Karol Niemczycki - Cornel Rapa, Matej Rodin, Ivan Marquez, Luis Rocha (68. Daniel Pik) - Sergiu Hanca (69. Dawid Szymonowicz), Sylwester Lusiusz, Damir Sadikovic (61. Milan Dimun), Michal Siplak (46. Thiago), Pelle van Amersfoort - Rivaldinho (79. Ivan Fiolic).