Premier League: Chelsea lepsza od Manchesteru City przed finałem Ligi Mistrzów

Spotkanie 35. kolejki Premier League było określane jako przedsmak tego, co czeka nas 29 maja w Stambule. Wtedy Manchester City zmierzy się z Chelsea w finale Ligi Mistrzów. W sobotnie popołudnie "Obywatele" przegrali z londyńczykami 1:2.

Zarówno Pep Guardiola, jak i Thomas Tuchel przeprowadzili wiele zmian w porównaniu do półfinałowych meczów Ligi Mistrzów. Obaj powtarzali też, że ten mecz nie będzie miał wiele wspólnego z nadchodzącym finałem. To była okazja dla zawodników rezerwowych.

Hity Premier League w tym sezonie mają to do siebie, że często nie porywają. Długimi fragmentami mecz Manchesteru City z Chelsea był bardzo taktyczny. Fajerwerki zaczęły się pod koniec pierwszej połowy, kiedy błąd popełnił Andreas Christensen. Po chwili do siatki trafił Raheem Sterling (przerwana seria 13. spotkań bez strzelonego gola), a Duńczyk opuścił boisko z kontuzją. Po trzech minutach gospodarze mieli rzut karny. Sergio Aguero zachował się jednak fatalnie. Jego podcinka wylądowała na lewej rękawicy Edouarda Mendy'ego.

W drugiej połowie strzelali tylko goście. Najpierw podanie Cesara Azpilicuety wykorzystał Hakim Ziyech. Marokańczyk strzelił drugiego gola "Obywatelom" w drugim kolejnym meczu. W doliczonym czasie gry, kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, Timo Werner świetnym podaniem obsłużył Marcosa Alonso. Hiszpan co prawda skiksował, ale piłka i tak wylądowała w siatce.

Chelsea awansowała na trzecie miejsce w tabeli Premier League. Manchester City ciągle musi poczekać na ligową koronację.

Manchester City - Chelsea 1:2 (1:0)

Bramki: Sterling 44 - Ziyech 63, Alonso 90+2.

Manchester City: Ederson - Aymeric Laporte, Nathan Ake, Ruben Dias - Joao Cancelo, Ferran Torres (71 Ilkay Gundogan), Rodri, Raheem Sterling, Benjamin Mendy (80 Oleksandr Zinczenko) - Gabriel Jesus, Sergio Aguero (70 Phil Foden).

Chelsea: Edouard Mendy - Cesar Azpilicueta, Andreas Christensen (45+3 Kurt Zouma), Antonio Rudiger - Reece James, Billy Gilmour, N'Golo Kante (68 Jorginho), Marcos Alonso - Christian Pulisic, Timo Werner, Hakim Ziyech (76 Callum Hudson-Odoi).

Żółte kartki: Sterling, Jesus.